Andy Murray cicho zdemontuje Taro Daniel w otwieraczu Davis Cup

Jeśli ojciec stanie się Andy Murray poza boiskiem – dobrze prosperował w tym tygodniu, jeśli jego córka, Sophia, była szkocka lub angielska – jego tenis też ma w sobie ciszę.

Jego powrót po miesięcznym wychowywaniu nie był bez zarzutu, a podczas wygranej 6: 1, 6-3, 6-1 wygrali biedny Taro Daniel w meczu przeciwko meczu z Davis Cup w Wielkiej Brytanii przeciwko ławce Tutaj w Birmingham, ale generalnie Murray przypominał niczego bardziej grożącego niż łagodnie zaniepokojony wikariusz.

“To było niesamowite. Dziękuję ci za wsparcie od samego początku “, powiedział Murray tłumowi sądowemu. “Ostatnie kilka tygodni było najlepsze w moim życiu, bardzo specjalne.To było trudne w ciągu ostatnich kilku dni od niej, ale cieszę się, że jest tutaj reprezentujący mój kraj.

“Drugi zestaw był trudny, wiele ścisłych gier, co było dla mnie dobre. Poczułem się trochę tchu – co było dla mnie dobre. Moje pierwsze występy pracowały bardzo dobrze dzisiaj. “Daniel, zajmujący 87 miejsce na świecie i nieznajomym lewu, wyglądał na przytłoczonego od razu, chociaż Murray był niezwykle ciepłym gospodarzem.Kolejne podwójne wady w drugiej grze sprawiły, że Murray był pierwszym sześcioma przerwami w świadczeniu usług, zanim świat 2 nie zrobił co w jego mocy, aby spłacić przysługę.

Para zniekształconych forehendów, źle skazanego strzału i nieudanej bitwy Daniel dostał wzrok w trakcie trzeciej gry, ale Murray po siedmiu niespokojnych minutach na prowadzenie 3: 0. Daniel dostał się na deskę po 25 minutach, a jego duchy wzrosły, ale tenis Murraya Po prostu “za duży” dla nieco zbudowanego 23-latka z Kalifornii – drugiego służącego Daniela, z czego było osiem w pierwszym zestawie, średnio 88 mil na godzinę; Wiele uderzeń Murraya było szybsze.

Scot wyłączył pierwszy set na własną służącą, kiedy jego nerwowy przeciwnik oprawił przednią bramę, która uderzyła w suwnicę przytrzymującą światła.

Daniel Przez następne 20 minut trzymał się własnego ręki, dopóki w siódmym meczu drugiego seta nie udało się wywierać presji na bramkę i Murray poprowadził przewagę 2: 0 po niespełna godzinę.

W ciągu pół godziny zadanie zostało zrobione.W piątej grze nieznacznie się spisywało, gdy Murray złapał się za lewą kostkę, po poślizgnięciu się w pościg za strzałem w pośpiechu – prawie również padł podczas ostatniej sesji zdjęciowej – ale w jego silnym finale nie było powodu do niepokoju.

Szczególnie pamiętny był rajd najwyższej kolejności w zwierciadle w tej grze – co Daniel musiał uznać za przejęcie przed oglądaniem tylnej lampy, która przeszła obok niego w niezrównanym kącie w rogu.

Japończycy No2 powstrzymali się od zgubionej przyczyny, handlując zdjęciami na poziomach i chwytając się za punkt przerwania, zanim Murray pojechał po jego ósmą asę.Trzymał się na 4-1, znowu złamał się i, podając się, dodał piątą podwójną winy, a piętnaście asów zapieczętował zwycięstwo.

Murray, średnio 121 mph na swoim pierwszym spotkaniu, uderzył 19 czystych zwycięzców i zmusił Daniela W błąd 44 razy w sumie. Były to liczby, nawet Daniel biblijny byłby trudny do pokonania.