Arsène Wenger: Byłem zły, kiedy dowiedziałem się, że Arsenal pozwolił Harry’emu Kane’owi odejść

Kierownik powiedział, że dowiedział się przez gazety, nie wiedząc o tym, a on natychmiast zadał pytania za kulisami, jak Kane mógł uciec, by dołączyć do Tottenham Hotspur, którego gospodarz klubu w niedzielnych derbach w Emiratach Stadium.

“Nie wiedziałem, czytałem to w gazetach” – powiedział Wenger. “Stwierdziłem, że jest to dość zabawne, i zawsze jesteś trochę zły, ponieważ zapytałem:” Dlaczego on poszedł? “Ale w tym wieku chłopcy mogą się poruszać tu i tam.” Harry Kane Tottenhamu, nieufny wobec reakcji Arsenalu na pierwszej wizycie w Emiratach Czytaj więcej

Kane spędził rok w akademii Arsenalu, zanim go wypuszczono, a także został odrzucony przez Tottenham, zanim go przyjęli w wieku 11 lat.Jego awans w rankingu do przełomowego roku w ubiegłym sezonie został dobrze udokumentowany i prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem był jego dwumeczowy występ w wygranym 2-1 meczu z Arsenalem na White Hart Lane w lutym.

After ta gra, zdjęcia wyłoniły się z Kane’a jako 10-latka z farbowanymi rudymi włosami na paradzie tytułów Invincibles Arsenalu i powiedział on Obserwatorowi, że gdyby nie strzelił tych bramek, nigdy by nie wyszli.Trochę jak Wenger, Kane bardzo chciał zapomnieć o związku z Arsenalem.

Wenger powiedział, że nie rozmawiał o tym z 22-latkiem, ale był hojny w swoich pochwałach. “Jest bardzo interesującym i bardzo silnym napastnikiem” – powiedział Wenger. “On ma świetne cechy i myślę, że zrobi wspaniałą karierę.” Zapytany, czy Kane był kiedykolwiek na swoim radarze rynku transferowego, Wenger odpowiedział: “Kiedy gracz jest w Spurs, nie uważacie go już nawet za na twoim radarze, ponieważ historycznie nie masz wielu transferów z jednego klubu do drugiego. Facebook Twitter Pinterest Arsène Wenger mówi, że Harry Kane jest “interesującym i bardzo silnym” graczem – wideo

“Sol Campbell?Był wolny, Campbell nie miał kontraktu – powiedział Wenger. “Nie negocjowaliśmy żadnej ceny.”

Kane ma pięć bramek w swoich ostatnich trzech spotkaniach dla Spurs, a Wenger jest nieufny wobec jego groźby, szczególnie gdy jego obrona sprawiła, że ​​w 5-1 porażka w Bayern Monachium w środę.Wenger ma nadzieję, że środkowy obrońca Laurent Koscielny będzie zdolny do powrotu po drobnym problemie z biodrem – stawia swoje szanse na poziomie 80% – i szerszy temat problemów z kontuzją drużyny pochłonął go.

Chociaż Mikel Arteta i David Ospina są przygotowani na powrót, Wenger nie ma siedmiu graczy – Héctora Bellerína, Aarona Ramseya, Jacka Wilshere’a, Tomasa Rosicky’ego, Danny’ego Welbecka, Alexa Oxlade’a-Chamberlaina i Theo Walcotta.

“Jestem bardzo zaniepokojony, szczerze mówiąc, ponieważ jesteśmy w listopadzie i mamy tak wielu graczy, wiedząc, że niedługo wejdziemy w okres Świąt Bożego Narodzenia – obawiam się – powiedział Wenger. “W tej chwili mamy zbyt wielu graczy.”

Wenger jest teraz zdenerwowany wypuszczeniem niektórych z jego zawodników do obowiązków międzynarodowych po meczu Tottenham, szczególnie w Kościelnym – jeśli gra w derbach. “Jeśli nie zagra w niedzielę, nie pozwolę mu podróżować [z Francją]”, powiedział Wenger. “Mam ten sam problem z Ospiną, która może być dostępna w niedzielę.Jeśli postawię go na ławce, pojedzie do Kolumbii. “

Ospina był ranny w ramionach, który poniósł w związku z obowiązkiem Kolumbii podczas ostatniej przerwy międzynarodowej w październiku, a Wenger stwierdził, że jego wybór do derby był pod wpływem różnych zgłoszeń drużyn narodowych.

“Szczerze mówiąc, nie, nie będzie”, powiedział Wenger. “Chcesz najlepszych graczy dostępnych w niedzielę i po prostu myślisz, co się dzieje po, zdarza się. Ale to jest problem. Ospina odniósł kontuzję w Kolumbii, nie grał przez cały czas, a teraz podróżuje z powrotem. “

Wenger oburzył Chrisa Colemana, menedżera Walii, z sugestią, że Ramsey miał kontuzję ścięgna udowego, na którą cierpiał. Zwycięstwo gospodarzy nad Bayernem w dniu 20 października, częściowo spadło na niego, grając 90 minut przed Andorą siedem dni wcześniej.Walia zakwalifikowała się już do Euro 2016. Coleman nazwał to “tanim strzałem”, ale Wenger trzymał się swojej broni.

“Kiedy krajowy menedżer ma bardzo ważną grę, jak kwalifikator, nie próbuję wpłynąć na krajowego menedżera “, powiedział Wenger. “Kiedy grają w przyjazne gry, myślę:” Dlaczego mielibyśmy stracić kolejnego gracza, aby przegrać przyjazną grę? “Dlatego właśnie powstał mały problem dla Ramseya.

” Walia była zakwalifikowana i grała przeciwko Andorra . Nie rozumiem, dlaczego było to szczególnie potrzebne do grania Garetha Bale’a i Ramseya. Są to zawodnicy, którzy tydzień później grali w Lidze Mistrzów. To sytuacje, w których gracze, którzy są najbardziej obciążeni grami, grają.

“Powiedziałem, że rozsądnie byłoby nie używać Bale’a lub Ramseya, gdy tylko byli kwalifikowani, i wprowadzić je za 10 minut. udać się.Pomogłoby to klubom i to była tylko opinia. Analizujemy powody, dla których nasi zawodnicy są kontuzjowani i zawsze myślisz, że w takim okresie, jeśli gracz może mieć mniejszą grę, nie jest źle. Po prostu uznałem, że to zbyt wiele gier. “