Biegacz maratonu staje się najstarszym w Australii torze i polu olimpijczyku

Scott Westcott stanie się najstarszym australijskim lekkoatletyką i lekkoatletyką, aby rozpocząć swój debiut w igrzyskach olimpijskich, gdy rywalizuje o męski maraton w Rio w wieku 40 lat i 331 dni.

Panowie mistrz Wspólnoty Północnej Michael Shelley, Liam Adams i Westcott zostali potwierdzeni jako czwartkowe cztery rajdowców 2016 w Australii. Ogłoszenie zostało opóźnione przez kilka tygodni, podczas gdy Jeff Hunt bez powodzenia odwołał się z jego nieuprawnionym kandydatem do niezależnego trybunału.Golfer Adam Scott obawia się, że Zika rozprzestrzenił się z Igrzysk Olimpijskich w Rio Czytaj więcej

Trzy poprzednie okazje w Sydney 2000 Games, Westcott poprawił znak kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, a jedynie selektory zostały przeoczone.Jego wysiłek dwóch godzin 15 minut i 30 sekund w zeszłorocznym maratonie berlińskim sprawił, że był to trzeci najszybszy kwalifikator Australii za Shelleyem i Adamsem. “Mając głód i pragnienie są niezbędne”, powiedziała Westcott. “Niewątpliwie wszyscy sportowcy w australijskim zespole olimpijskim mają to. Wierzę, że utrzymywałem mój głód spalania przez blisko 20 lat. Jestem prawdopodobnie w najlepszej przestrzeni mojej kariery. Trening przebiega dobrze, a nie po ukończeniu maratonu na początku 2016 roku oznacza, że ​​jestem świeżo i gotowy do pracy “. Adams, 29 lat, będzie także debiutował w Brazylii.Zostawił to bardzo późno, zanim zegar 2:14:58 zakończył na piątym miejscu w maratonie warszawskim w ostatni weekend kwalifikacyjnego okresu w kwietniu. “Marzyłem o utworzeniu australijskiego zespołu olimpijskiego od kiedy byłem dzieckiem”, powiedział Adams. “Nie byłem zbyt blisko zespołu, ale myślałem, że jestem z wielką szansą, aby tym razem się dogadać”.

Shelley jest najlepszym najeźdźcą tria, mając złożył niespodziewany złoty medal w maratonie podczas Igrzysk Olimpijskich w Glasgow w 2014 roku. Był również uznanym 16. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Maraton mężczyzn olimpijskich odbędzie się 21 sierpnia, zaledwie kilka godzin przed uroczystością zamknięcia w Rio. Jess Trengove, Lisa Weightman i Milly Clark zostali nazwani w zeszłym miesiącu trzema 2016 kobietami maratończyków z Australii.