Brisbane Roar potwierdza, że ​​Mike Mulvey odpada

Mulvey, trener ostatniego sezonu, zapłacił w niedzielę cenę za straszliwą grę w obronie swojej drużyny, z pięcioma stratami i tylko jedną wygraną z pierwszych sześciu meczów.

Zarząd Roar Sean Dobson ogłosił w niedzielę wieczorem zwolnienia Mulvey’a, mówiąc, że po przeprowadzeniu przeglądu działań poza sezonem – prawdopodobnie rozczarowujących rekrutacji – a także słabego startu zespołu w sezonie.

“Dyrektor generalny Mike Mulvey spotkał się dziś z zarządzeniem Brisbane Roar FC.W rezultacie zrezygnuje ze stanowiska trenera, “oświadczył Dobson w oświadczeniu.

Były holenderski międzynarodowy Frans Thijssen podobno zastępuje Mulvey.

Mulvey otrzymał podwójne przedłużenie kontraktu po triumfach ostatniego sezonu.

Ale wcześniej w tym miesiącu został ostrzeżony przez przewodniczącego klubu Chrisa Fonga po przegranym 3: 1 domu w Melbourne City, który opuścił Brisbane na drabinie.

Fong ujawnił, że indonezyjscy właściciele klubu, grupa Bakrie, prowadzili przegląd słabego startu klubu i przed sezonem.

Fong uprzednio wskazał, że klub w końcu zatrudni zagranicznego trenera.

The Roar walczyli o zdobycie gola po sezonie spadku strita gwiazdowego Besarta Berishy do Melbourne Victory.Wyjazd obrońcy Socceroosa Ivan Franjic zbiegł się z problemami obronnymi.

Pojawiły się pogłoski o dysharmonii szatni, gdy Roar walczył w swoich wczesnych grach.

Uderzenie Roar 1: 0 w Melbourne Victory w piątek to ostatnia sława.

Thijssen, lat 62, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kataru w ostatnich latach pełnił role asystenta i młodzieży w coachingu, a wcześniej pełnił role szefa klubu z szwedzkim klubem Malmo i holenderskimi klubami Vitesse, De Graafschap i Fortuna Sittard.

W dwudziestoletniej karierze grał w Holandii 14 razy.

Mulvey przejął od Rado Vidosic w grudniu 2012 roku, kierując ówczesnych mistrzów do fazy finałowej.Następnie sfinansował trzeci tytuł Roar w czterech sezonach ostatniej kadencji.