Claudio Ranieri mający na celu popchnięcie Leicestera do dalszych exploitów na pierwszej stronie

The Corriere dello Sport niezwykle poświęcony poniedziałek na pierwszej stronie nie do najnowszego dramatu w Serie A, ale do Claudio Ranieri i Leicester.Jednak włoski menadżer szybko przypomniał wszystkim, że nie tak dawno jego twarz była przyklejona na pierwszych stronach gazet za granicą z niewłaściwych powodów.

Przemawiając przed meczem w niedzielę przeciwko West Ham United, kiedy Leicester ma szansę, aby zwiększyć przewagę nad Tottenhamem Hotspurem na szczycie tabeli do 10 punktów, przynajmniej do czasu, gdy Spurs odwiedzi Stoke w poniedziałek. Ranieri był tak samo zapalczywy, jak kiedykolwiek, aby zagrać w jego drużynowych tytułach i powstrzymać ludzi przed utonięciem. .

Jednak historia Leicestera poruszyła wyobraźnię na całym świecie, w szczególności w rodzinnym kraju Ranieriego, gdzie zdjęcia 64-letniego mężczyzny walczącego z łzami po zwycięstwie w ubiegłą niedzielę nad Sunderlandem spowodowały, że Corriere dello Sport zerwanie z tradycją i prowadzenie ich w klubie Midlands. “To dobrze”, powiedział Ranieri z uśmiechem. “Ale wiele razy byłem na froncie włoskich gazet, a także na frontach greckich gazet.”

Ostatnia uwaga była towarzysząca śmiechowi, ale Ranieri pozostaje zaciekle defensywny wobec swoich krótkich i fatalnych wydarzeń. odpowiedzialny za Grecję, który został gwałtownie przerwany 18 miesięcy temu, po upokarzającej porażce w domu z Wyspami Owczymi.

“Jestem tym samym menedżerem co wtedy,” powiedział Ranieri. “W Grecji pracowałem [z graczami] tylko 15 razy w ciągu czterech miesięcy; to oznacza trzy dni przed każdym meczem, bez towarzyskiego meczu, bez niczego.Co mogę zrobić? Nie jestem magikiem. Jestem pracowitym pracownikiem. “

Zwolennicy Leicestera prawdopodobnie zaczęliby się różnić i twierdzili, że Ranieri zademonstrował swoją moc alchemii podczas niezwykłego sezonu, który wywołał kpinę z kursów, które bukmacherzy zacytowali przed piłką. został wyrzucony. Trzy kolejne wygrane będą wystarczające do zdobycia tytułu Premier League, nawet jeśli Spurs zdobędą maksymalną liczbę punktów z ostatnich pięciu meczów, ale nie ma najmniejszego śladu jakiegokolwiek napięcia wokół klubu.

“Nie jesteśmy nerwowy – powiedział Ranieri. “Jesteśmy skoncentrowani, rozumiemy ten sezon. Ale musimy walczyć i się uśmiechać, ponieważ nasza praca jest skończona: jesteśmy bezpieczni. To jest cud. Pamiętajcie, w pierwszym meczu Ranieri został zwolniony po raz pierwszy, a Leicester po raz pierwszy został zdegradowany.Dobrze pamiętam. “

Mimo że Leicester ma zagwarantowane pierwsze cztery minuty, Ranieri stwierdził, że jego umysł nie zmienił się w tytułowy wyścig, ponieważ nadal nie jest pewne, czy hymn Ligi Mistrzów zostanie rozegrany o King Power Stadium w przyszłym sezonie.

“Teraz mamy szansę na [play-offs] Ligi Mistrzów – jeden remis. Chcę zagrać w sześć meczów “, powiedział Ranieri. “Teraz musimy skupić się na następnej rzeczy, a kolejną rzeczą jest Liga Mistrzów. To są dwa mecze, a dwa mecze to nie Liga Mistrzów.

“Nie sądzę, że jest muzyka. Kocham muzykę. Myślę, że będzie to fantastyczne osiągnięcie [grać w fazie grupowej]. Od marzenia nadchodzi rzeczywistość.Ale czekaj! “

Zgodnie z niesamowitym sezonem Leicestera, Jamie Vardy, Riyad Mahrez i N’Golo Kanté zostali wybrani na krótko do nagrody PFA Player of the Year na początku tego tygodnia. Ranieri był pełen uznania dla tego trio, ale także wyraził życzenie, aby każdy z jego graczy mógł być w biegu. “Wszyscy moi zawodnicy, są dla mnie synami” – powiedział menadżer Leicester. “Shinji, Drinkwater, Albrighton, Simpson i Fuchs – na początku nie grali – dwaj centralni obrońcy…wszyscy.”