Czy Pep Guardiola może rozkoszować się kampanią Ligi Europy w Manchesterze City?

Koncentrując się na przyszłych zadaniach w Bayern, Guardiola może być zupełnie obojętny na postępy Manchester City, ale ten obsesyjny futbol nie byłby ludzki, gdyby nie pilnował swoich przyszłych podopiecznych. Kto wygra Premier League ? Zwalczanie pretendentów do tytułu Czytaj dalej

Kolejne porażki w Premier League z rąk Leicester City, Tottenhamu i Liverpoolu spowodowały, że przeniosły się z drugiego miejsca na czwarte, gdzie siedzą z policzek z drużyną Manchester United którzy uzupełnili siedmiopunktowy deficyt, który dzielił kluby trzy mecze ligowe temu. Jeszcze jedno miejsce z tyłu, West Ham nadal wali im po piętach jak zwariowany Jack Russell Terrier w ostrym nastroju.

W Bayern, Pep jest w stanie robić poprawki i poprawki po stronie niemieckiej, jak widzi dopasowanie.Z drugiej strony, gdy chodzi o Manchester City, jest on na razie całkowicie bezsilny.

W ostatnim tygodniu stycznia, kiedy ratyfikowano przyszłą koronację Pepa przez klubową hierarchię, ich zespół były 6-5 faworytami do wygrania w Premier League i prawie nie do spakowania, aby zakończyć w pierwszej czwórce. Teraz spekulanci mogą zdobyć punt na nich, zakładając taśmę w wyścigu o tytuł w znacznie bardziej hojnej cenie 7-1, podczas gdy ich szanse na wywalczenie czwartej koi, mimo że nadal są smukłe, dryfowały jak zemsta Mary Celeste. jest szybki i słodki przeciwko całemu miastu w Manchesterze City Czytaj więcej

W sezonie, w którym niespodziewanie może i regularnie się zdarza, kto wie, gdzie skończy?Niewyobrażalna perspektywa, gdy Guardiola podpisał umowę, perspektywa jednego możliwego celu, jakim jest Liga Europy, nie wydaje się już dziwaczna. Możemy tylko zgadywać, co zrobiłby z tego Santpedor, a byłoby głupio założyć, że uzna to za poważną niedogodność.

Dla wszystkich talentów w ich szeregach, obecny skład Manchester City będzie najmniej sprawna i odnosząca sukcesy grupa graczy, z którymi przejął opiekę od ukończenia Barcelony B, a oni zajmują się handlem w środowisku, z którym ich nowy szef nie jest obeznany.

Prawdopodobieństwo zbiegnięcia się głównych kontraktów na kampusie Etihad tego lata, ale jest dyskusyjne, czy brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów wpłynie na jakość nowego rekruta.Nagrody pieniężne oferowane w City, w połączeniu z niemal całkowitą pewnością, że trzeba czekać nie dłużej niż samotny sezon, zanim otrząśnie się na europejską elitę, powinny być w najgorszym możliwym stopniu tolerowane przez każdego piłkarza na radarze tego znanego perfekcjonisty i obsesyjnego.

Podczas gdy spuścizna Manuela Pellegriniego z Manchesteru City prawie na pewno byłaby skażona, gdyby odszedł z klubu, który nie zdołał zapewnić piłce Ligi Mistrzów swojego następcy, nie można nie poczuć myśli o zabrudzeniu jego sztyletów w konkurencji, którą nigdy nie wygrał, może się spodobać, gdy wskoczy do życia w najbardziej bezlitosnej misie ze złotej rybki w Europie.

Znowu możemy tylko spekulować.Człowiek, który ma kilka publicznych wypowiedzi poza obowiązkowymi przedmeczowymi i po meczach, które ma obowiązek zaoferować, Guardiola odmówił udzielenia jednorazowej rozmowy z niemieckim dziennikarzem przez cały czas spędzany w Bayern, a to za sprawą medium dyskusji przy okrągłym stole, na których zgodził się wyrazić swoje poglądy na temat bieżących kwestii za pomocą kompromisu.

Jeśli do tego dojdzie, rywalizacja o Ligę Europy z Manchesterem City może również stanowić pewien kompromis dla człowieka, który nie jest przyzwyczajony do chodzenia bez miejsca na najwyższym europejskim stole piłkarskim. Jako nieapetyczna perspektywa dla kibiców Manchestera City, jest to być może niechciana szansa, którą ich nowy menedżer utknąłby w charakterystycznym stylu.