Czy Tottenham Hotspur poprawił się w tym sezonie pod Mauricio Pochettino?

W tym sezonie nie wydaje się zbyt różny od tego, który kibice cieszyli się z ostatnich chwil. Strata na Old Trafford zapewniła Tottenhamowi, że przegrali co najmniej dwukrotny margines w lidze częściej niż wygrali taki margines w drugim sezonie.

Ich wygrana W lidze spadła nieznacznie (55% do 52%), a ich stosunek punktów do gry (1,82 do 1,72).Większość fanów zapragnęła zapomnieć o połączonych staraniach André Villasa-Boasa i Tima “współczynnik zwycięstwa 59%” Sherwood w poprzedniej kampanii, ale rzeczy nie zostały dokładnie odebrane tak, jak mogą one chcieć.

Tottenham Zdobywają więcej bramek w tym sezonie, dzięki niewielkiej części szczerze heroicznemu wyczynowi Harry’ego Kane’a, za który nowy menedżer zasługuje na pewien punkt – ale również ustępują więcej (1.45 na mecz do 1.34 w zeszłym sezonie). Biorąc pod uwagę ciężkie ciosy, jakie ucierpiały z rąk najlepszych klubów w zeszłym sezonie, ta statystyka wygląda zaskakująco.

Te defensywne upadki naprawdę szkodzą Spursowi. Ich liga na plecach jest szóstym najgorszym w Premier League (42 przyznała), a tylko Leicester, QPR i West Ham (pięć) mniej czystych arkuszy niż Tottenham (sześć).Jeśli uważasz, że mężczyźni Pochettino uniknęli zgubienia w swoich pierwszych dwóch meczach sezonu, ich brak czystych arkuszy jest dość niezwykły.

W ostatnich dziewięciu meczach zdobyli 19 bramek, ponieważ utrzymywali czystą kartę , Pomimo posiadania jednego z najlepszych bramkarzy w Premier League. Ich zwycięstwo 3: 0 nad West Brom pod koniec stycznia było ich pierwszym i pozostaje jedynym zwycięstwem bez zgody na ligę od początku października.

Obrona okazała się słabsza, a pomimo uznanych pochwał za ich wysiłki, Sezon, partnerstwo midfield z Nabil Bentaleb i Ryan Mason okazało się słabo okazjonalnie – ostatnio w Old Trafford.Z głębokością środkowych pomocników w swoich książkach okazuje się, że Tottenham nadal potrzebuje więcej jakości przed tylnymi czterema, co jest zdumiewające biorąc pod uwagę wydatki na takich jak Moussa Dembélé (16 milionów funtów), Paulinho (17 milionów funtów), Étienne Capoue (10 milionów funtów) i Benjamin Stambouli (5 milionów funtów) w ostatnich latach.

Mając to na uwadze, wzmocnienia obronne wydają się być wymagane. Morgana Schneiderlina z Southampton z pewnością się zbliża latem i jest to sprawa, która ma sens dla Spursów.Francuz jest kluczem do drużyny Saints, która szczyci się najlepszymi rekordami defensywnymi w angielskim locie i z oceną WhoScored.com na 7,47, 25-latek jest ich najwyżej ocenionym zawodnikiem w tym sezonie, średnio 3,6 z rzutu karnego i 2,7 porażek Na każdą grę.

Gdzie indziej w Europie było wiele starów od graczy, które odpowiadałyby roli przed czterema plecami Tottenhama.Granit Xhaka (7,55 ligi) poprawia się cały czas z Borussia Mönchengladbach, ale niedawno podpisał nowy kontrakt z klubem, a więc zażądałby wysokich opłat, podczas gdy kapitan Lyon Maxime Gonalons (ocena 7.46) i Ignacio Camacho z Malagi ( 7.40) byłby również odpowiedni do formy, choćby za znaczną cenę.

Jedno jest pewne: jeśli Tottenham ponownie wejdzie na rynek po pomocnika, aby chronić obronę przed błędami, muszą zdobyć To dobrze. Droższe drewno martwe w sprawie wynagrodzenia byłoby katastrofą, więc tego lata wymagają tak wymagającej działalności.Na razie jednak zdaje się, że defensywne słabości Spursa sprawią, że lepiej sprawdzą się w zeszłym sezonie, co będzie musiało zejść jako rozczarowujący pierwszy sezon dla Pochettino. Zespół Premierski tygodnia Infographic: drużyna WhoScoredLa Liga Tydzień Infographic: WhoScored