Florian Thauvin: “Nowy Franck Ribéry” Newcastle United zdesperowany

Być może odpowiednią perspektywą dla 22-letniego Steve’a McClarena zaufanie zmobilizuje znaczną lukę fizyczną pomiędzy Ligue 1 a Premier League, zanim będzie mogło żyć w szoku, który widział go nazwanego “nowym Franck Ribéry”.

Prawdopodobnie najprawdopodobniej będzie rozmieszczony jako lewy skrzydłowy w St James Park, Thauvin może także grać jako klasyczny numer 10 lub szeroki po prawej. Pierwszy raz przyciągnął uwagę Grahama Carra, głównego zwiadowca Newcastle, jako młodego w Bastii, a po występie we Francji w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 2013 roku zbliżył się do Arsenalu.

W zeszłym sezonie walczył w głównie w prawostronnych pojemnościach w Marsylii i skończywszy na “flopsach sezonu” XI opracowanych przez L’Equipe.To nie udało się uwieść przekonania Newcastle, że w przypadku Thauvin forma jest tymczasowa, ale stała na czele.

W związku z tym inwestorzy zainwestowali 13 milionów funtów w lewicowy potencjał twórcy, który przyłącza się do Georginio Wijnaldum, Aleksandar Mitrovic i Chancel Mbemba jako produkty bliskiej spędzonej letniej wyprawy w Tyneside w wysokości blisko 50 milionów funtów. Steve McClaren kieruje się trofeami po przejęciu jako główny szef Newcastle United Czytaj więcej

“Ostatni rok był dla mnie trudny” – mówi Thauvin. “Ale jestem tutaj i myślę, że mogę mieć fantastyczny sezon.Newcastle wykupił w tym sezonie bardzo dobrych piłkarzy, młodych piłkarzy takich jak ja i miejmy nadzieję, że może to być skocznia dla tego klubu, a dla mnie, aby przejść do wielkich rzeczy “.

Już chce się pokazać dokładnie to, co może zrobić, najlepiej przeciwko Manchesterowi United na Old Trafford w sobotę. “Jestem szybkim graczem na skrzydle”, mówi. “Będę trzymał piłkę i dał wielką służbę do przodu. Mogę sprowadzić coś innego do zespołu.

“Fizycznie, jestem gotowy do gry w Manchesterze United. Nie mogę się doczekać zobaczenia Old Trafford. To świetna ziemia, ogromny zespół i nie mogę się doczekać, aby wyjść na zewnątrz, jeśli trener mówi, że chce mnie. Nie jestem jeszcze pewien, gdzie jeszcze gram. To zależy od trenera.Ale gdziekolwiek będę, upewnię się, że do tego idę. “

Siedząc obok tłumacza, z jego dziewczyną obserwującego z tyłu pokoju, Thauvin jest amalgamatem uprzejmości i lekkim nieśmiałość, ale nie należy lekceważyć jego wewnętrznego zaufania. Powiedziałem, że Chris Waddle uważa, że ​​w końcu zagra w wiodącym klubie w Premier League, uśmiecha się, odpowiadając na typową uprzejmość i gwarancję znaku towarowego.

“Przede wszystkim chciałbym podziękować Chrisowi Waddleowi za to miłe komplement “, mówi. “To bardzo miłe. Mam nadzieję, że będę jednym z najlepszych graczy na świecie. Muszę się upewnić, że ciężko pracuję, aby osiągnąć ten cel “.

Wpływa bez wątpienia, czy najlepiej będzie, aby osiągnąć sukces po lewej lub prawej stronie.

” Podoba mi się grając zarówno.Po lewej stronie mogę umieścić wielkie krzyże i dać dobrą obsługę do przodu. Po prawej wchodzę do środka i strzelam lub ślizgam się za obroną. To będzie bardzo trudne, ale gra na Francję w Euro 2016 jest zdecydowanie celem. Jeśli będę mógł mieć dobry sezon, nie rozumiem dlaczego nie. “

W najbliższym czasie chce on spotkać się z Arsenalem w St James Park w dniu 29 sierpnia. – Powiedziano mi, że tutaj jest wspaniała atmosfera – powiedział. “Bardzo podobny do stadionu Marsylia. Nie mogę się doczekać. “

Ciepły wiatr mistral nadmorski przez stade Vélodrome zostanie zastąpiony nieco ostrzejszymi strumieniami Morza Północnego, ale inne porównania są korzystniejsze. “Jestem w tym zaskoczony, że widzę tu tak dobrze zorganizowany klub” – mówi. “Dziś odbyłem pierwszą sesję szkoleniową i to było naprawdę dobre.Kierownik i ja długo rozmawialiśmy. Prosił mnie, żebym był ważnym graczem. Chce, abym zdobył cele i chce, abym też je dostarczył.

McClaren wydaje się najbardziej podekscytowany zdolnością Thauvina do dostarczania tego rodzaju krzyży David Ginola, które zostały wydane. – Florian to osobowość – mówi manager Newcastle. “Jest jeszcze bardzo młody i ma wiele do zrobienia, ale jest graczem, który wierzymy, że jeśli chodzi o końcowy produkt pod względem krzyżów, może nam dać nam to, czego nie było”.