Gokhan Inler, aby pomóc utrzymać Leicester przetrwać Premier League

“Są pasją moich”, mówi. “Dorastałem w farmie w Szwajcarii z wieloma psami i kotami. Mam dwa Yorkshire teriery, Eesha i Keyah, a niemiecki pasterz zwany Rago, że przyjaciel dał mi, gdy byłem w Napoli. Rago stał się bardzo dobrym psem z rodowodem – był w konkursach i wygrał pierwszy. “

Leicester zyskał silną konkurencję w Inler, kapitan Szwajcarii, którego przybycie za 5 milionów funtów wydaje się znakomity kawałek biznesu, nawet według standardów okna transferu, w którym rzadko grały kluby Premier League przyciągnęły graczy na całym świecie.W ciągu czterech lat z Udinese i Napoli stał się jednym z najbardziej imponujących środkowych pomocników w Europie: tempomat z pilną, dokładną dystrybucją w długich i krótkich dystansach oraz strzałem w lewo-strzale. ma również ognistą stronę i zaskoczenie, gdy dowiadują się, że w pierścieniu bokserskim Neapolitańczyków został osłabiony, a nie kute. Leicester mógł mieć mniej perspektyw pugilistycznych, ponieważ Claudio Ranieri zastąpił Nigel Pearson, ale ich nowe podpisanie jest fanem tego sportu i opowiada o przyjaźni, która powstała między nim a złoty medalista olimpijski w 1980 roku, Patrizio Oliva.

“Bardzo dużo sparrutowałam z Patrizio. Po raz pierwszy wszedłem do ringu dałem moją energię bez kontroli. Powiedział do mnie: “Dlaczego to robisz? Musisz tylko odwrócić swoje ciało, a wtedy masz większą siłę. “Uczysz swojego ciała, aby mieć większą stabilność, a także jest strona mentalna. Patrizio powiedział mi: “Kiedy wchodzisz do środka, wejdziesz do środka i nie poddasz się”. W boksie, co sekunda może być koniec. Pokazujesz przeciwnika, że ​​się boisz, a ty jesteś “KO”.

Inler twierdzi, że nigdy nie wylądował na Olivie, ale porównuje dyscyplinę wymaganą w ringu z umiejętnością radzenia sobie z presją na boisko piłkarskie.To jest jakość, którą wykrył w swoich nowych kolegach z drużyny, którzy wykazali się różnymi możliwościami w bezpłatnym zwycięstwie 4: 2 nad Sunderlandem i ostrzejszym zwycięstwie 2: 1 w West Ham.

“Myślę to jest takie samo w piłce nożnej “, mówi. “To ważne, aby gracz myślał, że każda gra jest finałem. Widziałem gry drużyny w tym sezonie iw obu walkach, dali wszystko – ponieśli się z West Hamem, ale nie poddali się. To duch, który może naprawdę wzbudzić zespół i klub. “

Inler może odnieść wrażenie, że w czerwcu zmienił się na 31 w długim okresie, używając swojego ciała w inny sposób. W zeszłym sezonie był dla niego trudny w Napoli, Walter Gargano i David López, co zapewniło poziom rywalizacji w środku pola, który czasem wyeliminował gracza, który był nie do opanowania w poprzednim roku.Ruch był “niełatwy”, ale konieczny “dla mojej przyszłości” i nie wstydzi się przyznać, że poświęcił czas, aby rozważyć między wieloma klubami – West Ham, Sunderland i Schalke. Kolejna okazja do gry w Anglii przyszła i wyszła siedem lat temu, kiedy zrezygnował z szansy przyłączenia się do Arsenalu. “Udając się z Udinese po roku nie byłby dla mnie łatwy” – mówi. “Musiałem dorastać. To była młoda drużyna i zmiana po roku nie była tak dobra.Kto wie, ale zdecydowałem się na projekt w Udinese i zatrzymałem się przez cztery lata, co było pozytywne. “

Serie telefonów Ranieri, starego przeciwnika z zaklęć menedżera z Juventusem, Romami i Internazionale , ostatecznie przekonał Inlera, aby przyłączył się do Leicester i widzi paralele ze swoim zespołem w Szwajcarii, który sławnie pokonał Hiszpanię w Mistrzostwach Świata 2010 i nie miał szczęścia, że ​​nie zdziwiłby Argentyny w drugiej rundzie w zeszłym roku.

“Byliśmy tak w obronie przeciwko Hiszpanii], wygraliśmy wszystkie nasze pojedynki “- mówi. “W końcu możemy wygrać jednym strzałem. To jedna z najlepszych i najbardziej emocjonalnych gier mojej kariery. Myślę, że zespół [Leicester] może być taki sam.

“Cokolwiek się zdarzy. Kiedy mamy tego rodzaju ducha i wszyscy pomagają sobie nawzajem, możemy mieć dobry sezon.Nauczyłem się tego z drużynami narodowymi, gdzie codziennie od siedmiu lat udaliśmy się w górę. “

Inler ma nadzieję, że w sobotę zadebiutuje z Tottenhamem Hotspur; Rago może teraz być niekwestionowanym mistrzem gospodarstwa domowego, ale jego właściciel uosabia deklarowane przez Leicester ambicje, aby zrobić coś więcej niż uzupełnić.