Golfer Adam Scott obawia się Zika z Igrzysk Olimpijskich w Rio

Adam Scott mówi, że domaga się obaw o zdrowie świata nr 1 i przyjaciela Jason Day, a także wszystkich zaangażowanych w Igrzyska Olimpijskie.

Scott nie gra w Rio, niezależnie od wirusa Zika, co powoduje spustoszenie dla organizatorów Rio, ale australijska gwiazda golfowa ma nadzieję, że ci, których to dotyczy, ostrzegają i ryzykują poważnie.Jack Newton mówi krytykom o zwolnieniu Adama Scotta z powodu olimpijskiego snubu Czytaj więcej

z powodów harmonogramowania, preferując czas z młodą rodziną na ostatnich dwóch głównych mistrzostwach i playoffach Pucharu FedEx.

Ale ma też poważne obawy dotyczące wirusa Zika z moskitem i jego implikacji ogólnie rzecz biorąc, zdrowie świata.

“Nie używałem tego jako wymówki, chociaż byłoby to bardzo wygodne.To tylko część moich obaw – stwierdził Scott.

“Powiem, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ma poważne obawy dotyczące wpływu, jaki napływa setki tysięcy ludzi do Rio, myślę, że powinien słuchać.

“Wyraźnie tradycyjni sportowcy olimpijscy są w bardzo niezręcznej sytuacji. Trenowali tak ciężko na to i to wszystko, o czym marzyli i na wypadek epidemii zdrowotnej, zrozumiałem, dlaczego wciąż próbują jechać.

“Ale to ma traktować poważnie i po prostu nie sądzę, że tak jest.To jeszcze nie miało znaczącej przewagi i jestem z tego zdziwiony. “Scott nawiązał ostatnio opinię kanadyjskiego eksperta ds. Zdrowia publicznego Amir Attaran, cytowanego w Harvard Public Health Review, co sugeruje globalną epidemię wynika z gier.

Z wirusem rozprzestrzeniającym się przez komary lub kontakty seksualne, potencjał, który może trafić na wszystkie kraje globu, jest wysoki.

Już teraz w Majorce baseball w Stanach Zjednoczonych zrezygnował z serii gier, które miały być rozgrywane w Puerto Rico w związku z obawami Zika.

Attaran dodał kolejne przemyślenia na stronę internetową CBC, wzywając do przerwania gier i porównania go do gry w strefie nuklearnej.

“Problem polega głównie na sytuacji w grach w porównaniu do zdrowia”, powiedział Attaran. “I dla mnie jest bardzo jasne, że nie grasz w gry, aby zniszczyć zdrowie świata, co jest bardzo prawdopodobne.

” Ja znam go jako potencjalnie katastrofalny, bardzo zaniedbany, źle rozważone i niezgodne z dowodami naukowymi.To trochę jak mówienie: “Prowadzimy gry w Fukushimie. Chroń się. Nosić skafander. Marc Leishman zrezygnował z udziału tylko na obawach Zika, a jego żona nadal wylewa się z bliskiej śmierci zespołu toksycznego wstrząsu.