Gra walki została ponownie załadowana: jak MMA i UFC podbiły świat

Silva ma 40 lat i pochodzi z São Paulo. Ma więcej zwolenników Twittera, niż w niektórych krajach ma obywateli, 7.47m. Ci, którzy wiedzą, że Silva mogą być największymi artyści wojennych na świecie. Innym z bojowników UFC, Dan “Outlaw” Hardy, opisuje Silva jako “współczesny Bruce Lee”. Hardy ma 10-calowy tatuaż Lee wzdłuż jego lewej półki. Pomiędzy rokiem 2006 a 2012 Silva wygrała 16 walk z rzędu, najdłuższa smuga w krótkiej historii UFC. Stracił tytuł pod koniec 2012 roku. Od tego czasu cierpiał na złamaną nogę i został zabroniony przez rok, ponieważ nie zdał testu na narkotyki. Przed walką z Bispingiem na emeryturze zawodnik UFC Forrest Griffin wyjaśnił, że Silva złamał jedną z głównych zasad mieszanych sztuk walki – “nie minęło 40”.

Bisping to 36 lat, urodzony na Cyprze , Wychowany w Manchesterze.Jeśli Silva próbuje wrócić na szczyt, Bisping nadal próbuje go odnaleźć. Od dziesięciu lat jest w UFC, wieloletnim 10-osobowym rywalem, który nigdy nie otrzymał tytułu. W 2013 r. Siatkówka prawego oka Bispinga została odsunięta po tym, jak został wykopany przez innego brazylijskiego wojownika, Vitora Belforta, który został zakazany w 2006 r. Z powodu braku testu narkotykowego. Bisping miał pięć rund chirurgii, ale nadal nie jest ustalony. Potem Bisping przysiągł, że nigdy więcej nie będzie walczył z nikim, kto stosował leki zwiększające wydajność, ale złamał zasadę dla Silvy, myśliwiec, którego kiedyś idolizował. “Ten człowiek jest oszustem.Ten człowiek jest oszustem – rzekł Bisping, gdy on i Silva stały twarzą w twarz. “Wszystkie igły w dupie, wszystkie sterydy nie pomogą Ci, ty cipki” Facebook Twitter Pinterest Michael Bisping w Wielkiej Brytanii uderza w Anderson Silva podczas walki w walce o UFC w hali O2 Arena w Londynie w dniu 27 lutego 2016 roku. Tom Jenkins dla strażnika

Istnieje wiele nieporozumień dotyczących MMA. Głównym jest to, że w jakikolwiek sposób jest to prosty sport. Jest nieskończenie techniczny i złożony. Sportowiec mógł spędzić całe życie starając się opanować tylko jeden z kluczowych dyscyplin, które łączy, walczy, uderza i grappling.Na przykład, aby odnieść sukces na matce myśliwiec potrzebuje solidnego zrozumienia brazylijskiego jiu jitsu, który, jak mówi nauczyciel, zawiera ponad 2500 technik, z których każda ma przeciwdziałać. Mówią, że MMA to ludzkie szachy. Czasami jest to tak skomplikowane, że może wydawać się całkowicie niemożliwe do zrozumienia. Silva jest tak ekstrawagancjalnie utalentowany, że nawet nowy użytkownik może docenić jego umiejętności. Ma prawie nadprzyrodzoną zdolność wyczuwać uderzenia, które przychodzą i odsuwają się od nich, jak drzewo w silnym wietrze. Niektórzy przeciwnicy po prostu nie mogą go uderzyć. “Są chwile, kiedy patrzysz, jak walczy,” powiedział Hardy – i myślisz: “To jest jak oglądanie Matrix”.

Silva ma też całą arogancję wielkiego mistrza. Spędził większość z dwóch pierwszych rund, obwąchiwszy Bispinga, pochylając się do tyłu i kiwając go.Bisping, niewymagany, stanął i zażądał, żeby Silva wznowiła walkę. Bisping nie jest niezwykle zdolnym myśliwcem, ani potężnym napastnikiem, ale ma wielką wytrzymałość i ogromne ilości tej niematerialnej jakości – serca. MMA, podobnie jak boks, jest zdobyta w systemie 10 punktów i Bisping wygrał pierwsze dwie rundy po prostu, ponieważ wylądował tak wiele uderzeń. Moja radość opadła, a na jego miejsce narastało mdłości niepokoju. Silva wydawał się prawie zbyt zajęty, by wyglądać dobrze, by przeszkadzać w sprawach zdobywania punktów. Chciał wygrać z dużym sukcesem. To świetny sport i przynosiło każdemu z 17 000 osób do O2. Ja włączyłem.

Wtedy to się stało. Pod koniec trzeciej rundy ochroniarka do ust Bispinga wyleciała luźno podczas rundy uderzeń.Sędzia, Herb Dean, podniósł go. Zasady MMA wskazują, że aby ponownie włożyć ustnik, Dean musiał czekać na “pierwszą dogodną chwilę bez ingerencji w działanie”. Po drugie, Bisping osiągnął to, co uważał za dogodny moment. Silva się nie zgodził. Kiedy Bisping odwrócił głowę i poprosił Dean za strażnika, Silva, szybko jak wąż, przeleciał na kolana w szczękę Bispinga. Bisping zmięty. Gdy upadł, brzęczyk zadzwonił na koniec rundy. Silva zaczął świętować, personel medyczny i trenerski zaczął się obchodzić wokół Bispinga i wybuchła O2. Jedyna walka nie zakończyła się.

Jednym z punktowych fanów i myśliwców MMA sprawia, że ​​jego sport jest, w jednym kluczowym aspekcie, bezpieczniejszy niż bokserski, ponieważ w MMA kończy walkę. Nie ma liczby stojącej.Po zetknięciu się nieprzytomnego, nikt nie dostaje drugiej szansy na trafienie w głowę na nowo. Dean stwierdził później: “Widziałem, że gdy padnie, nie był nieprzytomny.” Silva popełnił błąd, zasugerował Dean, stojąc z Bisping, kiedy musiał podążać kolejnym ciosem, a więc Zmusił Dziekana do przerwania walki. Zespół UFC miał w swoim biurze konsultanta medycznego i pięciu lekarzy. W medycznych związkach rugby zajmuje 10 minut, aby dokonać oceny urazów głowy. W NFL mają między 8 a 12. W O2 lekarze UFC mieli 60 sekund.

Bisping, krwawiąc obficie z jego nosa, czoła i policzków, walczył. Moja przyjemność odciągnęła się, a na jej miejscu wzrosła drażliwa niespokojność.Instynkt zmusił mnie do myślenia “ktoś powinien był przerwać tę walkę”, ale jeśli tak, Bisping byłby okradany z największego zwycięstwa w jego karierze. Wygrał w punktach, ponieważ wylądował w kolejnych trzech z pięciu kolejnych rzutów. Zaraz po ogłoszeniu tej decyzji Silva powiedziała po portugalsku: “Czasem tak jak Brazylia, całkowita korupcja”. Dziwne zdanie przeszło przez PA. Wkrótce potem 17000 fanów wydało nocę, niektóre wściekłe, niektóre radosne, trochę radosne, niektóre przerażone. Ale oto rzecz: nie było wśród nich tych, którzy chcieli swoich pieniędzy. “UFC nie istniałby bez John McCain” Facebook Twitter Pinterest Podnieceni kibice na O2 Arena.Zdjęcia: Tom Jenkins dla strażnika

Bokserska uświęcona jest przez wszystkie piękne umysły, które przez te wszystkie lata tracili. Z William Hazlitt przez Norman Mailer do Joyce Carol Oates. Niektórzy twierdzą, że MMA ma również długą historię. Rozciągają go z powrotem do pankration, sportu bojowego, wystawionego na starożytnych igrzyskach olimpijskich. UFC jest jednak zjawiskiem współczesnym. Inauguracyjne wydarzenie to miało miejsce w listopadzie 1993 r., A jeśli chodzi o wielkich pisarzy, ma jednego głównego obrońcę: Davida Mameta. W 2007 Mamet napisał artykuł dla Guardian opisujący MMA jako przyszłość amerykańskiego sportu. Dzień przed Bisping v Silva spotkałem Lorenzo Fertitta w sali posiedzeń na najwyższym piętrze Claridge’s. Kiedy potrząsa ręką Fertitty, jest to kolejna linia Mameta, o której myślę. Z Glengarry Glen Ross: “Widzisz ten zegarek?Ten zegarek kosztuje więcej niż twój samochód. “

Frontowym człowiekiem UFC jest Dana White, ale Lorenzo i Frank Fertitta to bracia, którzy go właścicielem. Są także głównymi udziałowcami w kasynie stacji. Forbes szacuje, że Lorenzo ma wartość 1,56 mld USD. W 2001 roku wraz z Frankiem kupił UFC za to, co Lorenzo opisuje jako “bardzo, bardzo rozsądną cenę” w wysokości 2 milionów dolarów. W ubiegłym roku firma zajmująca się UFC, Zuffa, zarobiła około 600 milionów dolarów. W organizacji jest uczucie, że rok 2015 był punktem wyjścia. James Elliott, dyrektor generalny UFC w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji, opisuje ostatnie sześć miesięcy jako przełomowy moment. Pod koniec roku UFC było oglądane w 1.2 miliardach gospodarstw domowych w 158 krajach. UFC London wyprzedane w 27 minut. UFC Dublin wyprzedane w 60 sekund.W lipcu podpisał sześcioletnią umowę dotyczącą sponsoringu zestawu w wysokości 70 milionów dolarów z Reebokem. James Elliott, dyrektor generalny UFC w Europie oraz współzarządzający UFC Lorenzo Fertitta w sprawie jego wzrostu. James Elliott, dyrektor generalny UFC w Europie i UFC co Właściciel Lorenzo Fertitta w jego rozwoju.

Aby zrozumieć sukces dzisiejszego UFC, musisz cofnąć się przed tym, co Lorenzo Fertitta nazywa współczesną erą. W Stanach Zjednoczonych MMA wyrosła z brazylijskiej tradycji Vale Tudo, “nic nie idzie” między rywalizującymi gimnastykami sztuk walki, każdy z własnym stylem walki. Koncepcja została wywieziona do Stanów Zjednoczonych przez Roriona Gracie, mistrza jiu jitsu, syna jednej z najsłynniejszych rodzin bojowych na świecie, a jako artykul w Playboy w 1989 roku “najtrudniejszy człowiek w Stanach Zjednoczonych”. UFC zostało stworzone przez Gracie i trzech partnerów.Jednym z nich był John Milius, który napisał i wyreżyserował Conana Barbarzyńcę. Innym, dyrektorem reklamy Art Davie, a ostatnim promotorem Bobem Meyrowitzem, pionierem telewizji pay-per-view. Milius myślał, że walka powinna odbywać się w dole. Davie zaproponował pierścień otoczony fosą wypełnioną rekinami lub aligatorami. W końcu osiedlili się na ośmiostronnej klatce.

Brytyjski nauczyciel sztuki walki Windy Miller mówi: “Najgorszą rzeczą, jaką kiedykolwiek spotkałem MMA było to, że ludzie zaczęli nazywać ją klatką”. Praktyczny cel – w ringu myśliwce prześlizgiwały się przez linę, podczas gdy walczyły ze sobą – ale frazę “klatka” przyniosła niesłuszne konotacje, głównie dlatego, że UFC chciało w ten sposób.Hardy opisuje je jako dzikie zachody dni sportu, nie ma rękawiczek, nie ma kategorii wagowych, żadnych reguł. W pierwszym UFC zwycięstwo wygrało tylko “knockout, zrzeczenie się, interwencja lekarza czy śmierć”. Na karcie znalazła się walka pomiędzy holenderskim myśliwcem karate a 500-kilogramowym wrestlerem sumo. Doktorowie skończyli zbierać zęby zapaśnika z karabinów myśliwca. Pod koniec lat 90. UFC zagroził wymieraniem, pomimo wysiłków, które Meyrowitz zrobił, aby poprawić swój wizerunek. Naciski polityczne spowodowały, że telewizja kablowa. John McCain poprowadził kampanię. Nazwał to “ludzkim kumplą”. Facebook Twitter Pinterest Zapełniony tłum na O2 Arena.Fertitta twierdzi, że UFC “nie istniałoby tak, jak dzisiaj, bez Johna McCaina”, ponieważ “to pozwoliło nam wejść i dać nam możliwość zakupu firmy “. Jako dziecko Fertitta chodził do walk w Vegas. Po ukończeniu studiów MBA, Fertitta zaczął pracować dla Nevada Athletic Commission, która zarządza sztuką bokserską i bojową. Chciał wejść w walkę, ale nie w bokserskim biznesie.

Bokserski “był, w pewnym sensie, złamany. Nie było innej firmy lub branży, o której mógłbym myśleć, że tak długo było, wygenerowała miliardy dolarów przychodów, ale nie miała żadnej wartości. W ogóle nie było żadnej marki “. W UFC miał okazję. “To była marna marka i złamana firma.Jedyne, co widzieliśmy, to była marka, a struktura była możliwa, przynajmniej możemy zacząć. “

Fertittas wiedziała trochę o MMA, ponieważ trenowali jiu jitsu. Kiedy ich adwokaci podkreślili, że umowa o własności UFC zawiera klauzulę rozstrzygania sporów, bracia zgodzili się, że w przypadku zarzucenia sali konferencyjnej będą uprawiać sport jiu jitsu walcząc ze sobą, przez trzy pięciominutowe rundy, sędziowany przez swojego przyjaciela White . Jak często mówi się Białym, mówiąc o sukcesie UFC, “walka jest w naszym DNA”, ale zrozumienie Fertitty w zakresie sportu było znacznie mniej ważne niż jego rozumienie administracji sportowej. Zuffa dokonała jednej istotnej zmiany strategii biznesowej. Zamiast unikać niezależnej regulacji, to by ją zachęcało.Zbliżył się do kilku kluczowych prowizji sportowych – Nevada, Teksas, Floryda – i, jak mówi Fertitta, zapytała ich: “Jak możemy stworzyć zbiór zasad, które pomogą Ci rozwiązać wszelkie problemy?” Zufa postanowiła wykorzystać to, co Fertitta nazywa “złoto Standard w sporcie na świecie – olimpiadzie “.

Pożyczono przepisy z igrzysk olimpijskich w walce o grecko-rzymskie i freestyle, bokserskie, taekwondo i judo. “W istocie połączyliśmy te cztery sztuki walki i stworzyliśmy jednolite zasady MMA”. Niektórzy nadal wyobrażają sobie, że MMA nie ma żadnych zasad. To jest część tego, co Fertitta nazywa masowy kaca od wczesnych dni, ale reguła działa do ośmiu stron. Istnieje 31 faul, za który może zostać zadokowany punkt bojowy lub zdyskwalifikowany.Obejmują one gwintowanie, oklepanie oka i uderzanie w gardło, pachwinie, kręgosłup lub tył głowy.

Jednocześnie lista sposobów, w jakiej może zmierzyć się myśliwiec MMA, jest o wiele dłużej i Niektóre techniki, takie jak ziemia i funt (gdzie jeden myśliwiec kładzie się na klatce piersiowej drugiego na matie i potrząsa głową pięściami) są szczególnie brutalne. Dla fanów i myśliwców to podstawowe części sportu. Hardy mówi, że chociaż Zuffa potrzebuje wprowadzenia zasad, to także musiało upewnić się, że pozostało “zakorzenione w rzeczywistości walki”.Hardy rozpoczął się w Taekwondo, ale kiedy został dopuszczony do Igrzysk Olimpijskich, zmieniły się zasady i stracił zainteresowanie. “Czułem, że to dużo bardziej w kierunku sportu i zbyt daleko od walki”. Hardy, który studiował sztukę w Nottingham Trent, chciałby, aby zasady MMA były trochę luźniejsze. “Jako purysta kochałbym myśliwców, aby móc kopnąć głowę spadłego przeciwnika”, mówi. “Ale w sporcie, gdzie jest teraz teraz, widzę, jak to nas przywróci” Facebook Twitter Pinterest Rosyjski Rustam Khabilov rzuca Norman Parke z Irlandii Północnej na wydarzeniu O2 Arena.

Poza Oktagonem , Zuffa nie tylko reguluje, to nadrzędnie. To była droga do sankcji, a ostatecznie do powrotu do telewizji kablowej. Te dni to nawet na BBC3.To tak, jakby zbliżając się do zakazu, zdecydowała się być lepsza, niż powinna istnieć. Elliott wyjaśnia: “Sposób, w jaki utworzymy przepis medyczny na przykład polega na tym, że idziemy poza to, co musimy zrobić, a na pewno to, co władze bokserskie miałyby na swoim miejscu”. Jego zdrowie i bezpieczeństwo to doskonałe , Zwłaszcza gdy jest ustawiona obok innych walk i kolizji. Było kilka zgonów w szerszym sporcie MMA, ale najgorsze szkody, które ktoś poniósł w UFC, jest zepsutą kośćmi. UFC szybko zrozumiało rosnące obawy dotyczące długoterminowych efektów Wstrząs i sposób, w jaki sprawa została źle traktowana przez inne sporty.W 2012 r. Nawiązała współpracę z kliniką Cleveland Clinic, aby zrozumieć, co robi sport w mózgach bojowników.Wysyła dziesiątki swoich myśliwców do badań mózgowych i testów poznawczych. “Chcielibyśmy – mówi Elliott – aby zrozumieć i przedyskutować wszelkie problemy, zanim się pojawią.”

Większość myśliwców i fanów UFC twierdzi, że ryzyko długotrwałych uszkodzeń mózgu jest znacznie mniejsze w ich Sportu niż w boksie, nawet jeśli używane rękawice są tak niewielkie, że niektórzy nazywają je tabletkami nasennymi. “Chcę móc żuć moje jedzenie, kiedy jestem starsza” – mówi Hardy – “a reguła MMA jest najbezpieczniejszym miejscem, w którym mogę przetestować się w kontrolowanym środowisku”. UFC wiceprezes ds. Zdrowia i sprawności sportowców Jeff Novitzky o założeniu programu antydopingowego sportu.UFC wiceprzewodniczącego ds. Zdrowia i skuteczności sportowca Jeffa Novitzky’ego w sprawie utworzenia programu antydopingowego sportu.

Najlepszym przykładem podejścia Zuffy jest jednak Jej polityka antydopingowa.Nie ma wątpliwości, że sport MMA ma problem z dopingiem. Jack “The Stone” Mason, który walczył o 47 profesjonalnych walk MMA, mówi mi, że dreads pomyśleć, ile z nich było przeciwko bojowników, którzy zabrali sterydy. W UFC, Silva była tylko jednym z bardziej zaawansowanych przypadków.

Rozwiązaniem UFC było zatrudnienie najlepszego eksperta antydopingowego, który mógłby znaleźć, Jeff Novitzky. Dołączył do UFC od 22-letniej kariery federalnego organu ścigania, w ciągu ostatnich 12 lat spędził na anty-dopingu. Novitzky pracował nad sprawą laboratorium Balco, która sprowadziła Marion Jones i Barry Bonds. Potem, zgodnie ze słowami kolarza Tyler Hamilton, “pojechał spychacz do świata wyścigów samochodowych” i zerwał Lance Armstrong.UFC zwróciło się z Novitzky do opracowania swojego programu antydopingowego. “To nie było wargi”, mówi Novitzky. “Oni szukali oczyszczenia swojego sportu, byli bardzo poważni.” Novitzky zaprojektował, co jest najlepszym programem antydopingowym w sporcie zawodowym. “I szczerze mówiąc”, mówi, “nie ma naprawdę bliskiej sekundy”. Wszyscy sportowcy UFC są teraz poddawani losowym testom, każdego dnia roku.UFC na social mediaUFC na social media

Program Jest teraz wyluzowany. Teraz Novitzky mówi, że działa na około 60-70% tego, co będzie.W międzyczasie fani widzieli myśliwców, którzy raz przebijali ciała, ale których fizjery zdawały się tajemniczo zaniżać w ostatnich miesiącach.

Novitzky mówi, że to, co przyciągnęło go do UFC było okazją “do budowy Program od podstaw “, jakby otrzymał pusty kawałek papieru do pracy. To dotyka innego kluczowego powodu dla sukcesu UFC. To było w takim bałaganie, kiedy Fertittas zabrał go, bo potrafili odbudować je tak, jak mu się podobało, stosując lekcje, które nauczyli się z innych dyscyplin sportowych.Lorenzo Fertitta mówi: “Bokserskie stworzyły olbrzymią mapę drogową, z punktu widzenia studiów przypadku, co do tego, co robić i czego nie robić”. Poczuła, że ​​boks był zbyt rozdrobniony, w tym zbyt wiele tytułów przy zbyt wielu ciężarach. “Kiedy kupiliśmy firmę, usiedliśmy i powiedziałem:” Ktoś kupił mi magazyn z Ringiem z lat pięćdziesiątych. Chcę wrócić, kiedy bokserskie było proste i chcę zobaczyć, jakie są klasy wagi. “UFC ma osiem klas wagi. Bokserski ma 17, pomnożony przez wiele różnych organów.

Poza tym, mówi: “bokserski doszedł do sedna, w którym chodziło tylko o główne wydarzenie, nie o show “. W zdarzeniu UFC karta jest ułożona, a na UFC London O2 został zapakowany od pierwszej walki, o godzinie 5.45, aż do mety 5 godzin później.Ale najważniejsze jest to, według Fertitta. “Bokserska fala nie powiodła się, ponieważ nie byli w stanie podjąć walki, jakich chcieli widzieć kibice. Czekaliśmy, co, od sześciu do siedmiu lat, aby zobaczyć Mayweather przeciwko Pacquiao? “Jest, mówi,” nie biega, nie ma ukrycia w UFC “. Ma rację, ponieważ UFC ma coś blisko monopolu na ten sport. Dla najlepszych bojowników UFC to tylko jedna opcja w MMA. Pod koniec 2015 r. Miało 573 myśliwców w kontrakcie, a partnerzy UFC, którzy decydują, kto walczy o to, kto, kiedy i kiedy. Całkowite dochody z UFC

Ta kontrola rozciąga się na wszystkie obszary. UFC jest całkowicie nowoczesnym modelem biznesu sportowego, a kiedyś zapożyczone z innych dyscyplin sportowych, inne sporty chętnie będą mogły go skopiować.Kontroluje promocję i produkcję, niektóre aspekty regulacji i, coraz częściej, dystrybucję. Wkrótce się to zdarzyło, jak mówi Fertitta, że ​​najlepszym sposobem na zmianę reputacji marki i zmianę położenia tego sportu jest naprawdę nasz sportowiec “. Sportowcy są najlepszymi zwolennikami. “Na początku ludzie myślą:” Gosh, ci faceci to tylko garstka barów w brawlach “, mówi Fertitta. Ale “gdy spotykają się z nimi, widzą, że są sztukami walki. Oni są inteligentni. Chodzi o konkurencję. Chodzi o sport. W żadnym wypadku nie chodzi o przemoc. “

W 2005 r. Uruchomiono własny program telewizyjny Ultimate Fighter, dzięki czemu widzowie mogli poznać sportowców i ich backstories. Zbierał grupę wojowników, zmuszał ich do życia i trenowania, a następnie konkurował o kontrakt na UFC.W ciągu najbliższych dwóch lat UFC osiągnęło wzrost przychodów o 1.258%, w tym wzrost sprzedaży PPV o 1.700%.

Od tamtej pory UFC zrezygnowało z emisji z HBO i ESPN, ponieważ nie Chcesz zrezygnować z kontroli produkcji. Nieoficjalne rozmowy z niektórymi partnerami telewizyjnymi dowodzą, że UFC ma reputację jako notorycznie wymagająca do współpracy. Jego przeniesienie do dystrybucji oznaczało, że UFC London był dostępny tylko w serwisie Fight Pass, jego usłudze transmisji strumieniowej online.

Dodał wszystko, a UFC stało się tak widoczne, że jego nazwa jest niemal synonimem szerszego sportu MMA. To, mówi Fertitta, “to jedna z największych nieporozumień”. MMA mówi, “to tętniący życiem przemysł, co dzieje się w każdy weekend, na całym świecie”. Szacuje, że każdego roku rocznie jest 3000-4000 walk.UFC etapów 42. To właśnie w tych mniejszych promocjach gwiazdy takie jak Conor McGregor wycinały zęby. “W ten sposób zdobył swoje doświadczenie, jak zdobył swoje nazwisko i jego osiągnięcia, a w końcu nasi harcerze talentów znaleźli kogoś takiego i wprowadzili je do UFC”. Na tych niższych poziomach MMA wydaje się naprawdę odmienne. Materac na podłodze mojego przyjaciela “Facebook Twitter Pinterest Anglii Joe Harding czeka na ponowne rozpoczęcie walki z Geirem Kare Nyland z Norwegii w walce o BCMMA w Hall Charter w Colchester w dniu 20 lutego 2016 r. Fot. Tom Jenkins for the Guardian

Na tydzień przed tym, jak Silva walczyła z Bisping w UFC w Londynie, jeden z tych małych imprez odbywał się w centrum rekreacyjnym tuż przed Colchester.Był nazywany BCMMA i był prowadzony przez Jacka Masona, wojownika, promotora i trenera, który, podobnie jak Hardy i Bisping, jest starą ręką, ponieważ był na scenie przez dekadę. Hardy mówi, że jego druga zawodowa walka była na końcu molo w Portsmouth. Za to otrzymał 100 funtów. – Nie wiedziałem nic o moim przeciwniku. Nie przeprowadzałem żadnych testów medycznych, a wszyscy palili “. MMA rozwija się tak szybko, że Hardy, 33 lat, mówi, że jest” częścią ostatniego pokolenia, która zapamiętałaby ten sport przed tym sportem “.

To samo dotyczy Masona. Kiedy zaczął, nie było żadnych siłowni do pociągu. “Kiedyś na podłodze mojego gabinetu założyłem kilka maty”, mówi. Kiedy Mason chciał studiować nowe techniki, mógłby je obejrzeć na YouTube lub kupić lub wypożyczyć taśmę VHS.Teraz w całym kraju są salony MMA. Mason prowadzi dwa, BKK Fighters, jeden w Colchester, drugi w Chelmsford. Jeden z bojowników BKK, Arnold Allen, po prostu dotarł do UFC. Walczył i wygrał na undercard w UFC London. Allen ma 22 lata i twarzą w twarz. Nosi wąsy, które sprawia, że ​​staje się jeszcze młodszy.

W zeszłym roku Allen został wezwany jako późny zamiennik swojej pierwszej walki w UFC. Miał tygodniowe ogłoszenie, ale wygrał tak dobrze, że zarobił 50 000 dolarów. Użył pieniędzy, aby przenieść się do Montrealu, aby mógł trenować w słynnej siłowni Tristar. Mason widzi Allen’a jako członka nowego pokolenia. “Trenowali od dzieci, a ich poziom jest szalony w porównaniu do mojego, kiedy zacząłem”, mówi.

Kiedy miał 16 lat, Allen postanowił opuścić szkołę i zostać zawodowym myśliwcem MMA .Napisał nawet cel w swoim notesie. Jego ambicja była jeszcze bardziej szczegółowa: chciał zostać mistrzem świata UFC. Podczas gdy Mason i Hardy wpadli do MMA, Allen dorastał. Facebook Twitter Pinterest Belgian welterweight Brian Bouland uderza w Jamie Pritchard, weterankę z Newquay w Anglii, w swojej profesjonalnej walce z BCMMA. Fotografia: Tom Jenkins dla strażnika

Każdy myśliwiec na imprezie Masona w Colchester chce tego samego, co Allen. Kilku bojowników na szczycie rachunku, Luke Barnatt i John Maguire, trafiły do ​​UFC i próbują znaleźć drogę powrotną. Inni są zaletami na niższych szczeblach, mając nadzieję, że spotykają się z talentami UFC. Jeszcze bardziej są amatorzy, którzy chcą przełączyć się na profesjonalny sport.Allen żyje swoim marzeniem, ale to nie jest łatwe. Po swoim zwycięstwie w O2, Allen twierdzi: “Ktoś mnie sponsoruje.” Zaskoczony tym, jak kosztowne jest życie w Montrealu. Chociaż najlepsi bojownicy UFC robią dużo, pieniądze są mocno niższe w szeregu, a UFC pomaga zorganizować ubezpieczenie medyczne dla swoich myśliwców, Allen stara się zapłacić za swoje posiłki.

Najlepszym szacunkiem jest to, że pomiędzy W 2005 i 2011 r. 13,6% przychodów z UFC dotyczyło wynagrodzenia wojowników. W wielu dyscyplinach amerykańskich podział jest bliski 50-50. W 2015 roku, kiedy jego przychody wyniosły około 600 milionów dolarów, Zuffa spędził “ponad 100 milionów dolarów” na “kosztach sportowców, w tym odszkodowania, ubezpieczenie, medyczne i podróżne”.Były mistrz UFC, Griffin, mówi, że formuła UFC jest prosta: “Jeśli sprzedajesz bilety, zarabiaj pieniądze”. Ci, którzy walczą o rozrywkę, chcą wygrać, a Allen zirytował się, że ostatnia walka Decyzja i przegap “wykończenia”. Kenor McGregor: czy ktoś może powstrzymać brodę króla z UFC? Czytaj więcej

W BCMMA w Colchester nikt się nie zarabia. Nawet nie Mason, promotor, który zakończył się zyskiem około 100 funtów. Ale wtedy, podobnie jak wiele społeczności MMA na tym poziomie, Mason nie jest w tym za pieniądze. BCMMA to wyprzedaż, ale wiele wydano na walkę z zagranicą, z Portugalii, Polski, a zwłaszcza z Norwegią i Francją.

Konkurencyjna MMA jest zakazana w dwóch ostatnich krajach.We Francji MMA walczy o uznanie przez Ministerstwo Sportu, w dużej mierze, mówi, ze względu na sprzeciw ze strony federacji judo. “Nasza jedyna opcja we Francji, która odbędzie się w tym czasie, to zastosowanie jako rozrywki”, mówi Elliott. “I nie chcemy tego robić. Bo to jest sport. MMA jest sportem “.

Czasem wydaje się to za grzywnę. Podczas gdy 17 000 w O2 były dobrze wykształcone w zawiłościach MMA i wiedziały, gdzie leży ta linia, wielu z setek w Colchester nie. W pewnym momencie sędzia musiał poprosić dwaj panie, aby przestali krzyczeć “łokieć go w twarz”. To był, wyjaśnił, amatorski bal i tak, że ruch nie był dozwolony.

Większość widowni była tam, aby zobaczyć polski weteran o imieniu Rafał Cejrowski. Dużo podróżował nad nim, zwłaszcza, żeby go pilnować.Walczył z João Mimoso, kim jest, nie żart, portugalski profesor uniwersytecki. Facebook Twitter Pinterest Młody chłopiec obserwuje bojowników rozgrzewających się przed ich walką z BCMMA.

Ich walka była szczególnie brutalna. Mniejsze ludzkie szachy, bardziej jak dwaj wielcy mężczyźni wbijając się w twarz. Zanim zaczęła się, strażnicy zamknęli się wokół ośmiokątnego. Kibice Cejrowskiego mają reputację za szturmowanie ogrodzenia, a tak naprawdę, jak tylko wygrał, zaczęli rzucić się nad stołami sędziowskimi, aby dotrzeć do ośmiokątnego.

Pomimo tego BCMMA jest jednym z większych I lepsze bieganie w obrębie krajowego obwodu. Współpracuje z Zjednoczoną Federacją Sztuki Współczesnej w Wielkiej Brytanii, która została utworzona trzy lata temu, aby spróbować przynieść więcej sportu, a także SafeMMA, organizmu, który zapewnia minimalne standardy opieki zdrowotnej.SafeMMA ma listę lekarzy ochotników, często lekarzy rodzinnych, którzy biorą udział w wydarzeniach i przeprowadzają badania lekarskie przed i po walkach. Stworzył również rejestr myśliwców, aby zapewnić, że biorą one sześć miesięcy badania krwi na wirusowe zapalenie wątroby typu C, hep B i HIV. UFC – podział na płeć Podział na płeć UFC

Jeden z zamorskich bojowników w BCMMA miał problem Z jego testem na Hep C, więc Mason spędził noc przed pokazem eskortującym go do Londynu w celu przeprowadzenia testu awaryjnego. Za kulisami po walkach przeprowadził kilka prostych testów. Jeśli lekarz rozwiąże jakieś problemy, myśliwiec zostanie wydany z medycznym zawieszeniem, więc promotorzy, którzy podpisali się do SafeMMA, nie będą ich używali ponownie, dopóki nie minie.

To wszystko bardzo nowe. Mówi się, że ostatnio trzy lata temu sprawy były bardzo różne. Wtedy właśnie powstało UKMMAF.Jego sekretarz, Nigel Burgess, wyjaśnia, że ​​podczas gdy myśliwce “robią krwią pot i łzy na sali gimnastycznej”, urzędnicy UKMMAF “krwią, pot i łzami przed naszymi komputerami oraz podczas spotkań z radami”. Wprowadza kursy coachingu, kursy sędziowskie i kursy sędziowskie, wprowadzają piramidy i ścieżki, które stanowią podstawę wszystkich sportów. Największym problemem w chwili obecnej jest zapewnienie ubezpieczenia.

Jest wiele do zrobienia, ale Burgess wierzy, że ten sport wkrótce stanie się na Olimpiadzie. Tak więc Fertitta i on myśli, że to nastąpi w ciągu następnej dekady. Mówi IOC “zobaczyć popularność tego, co przynoszę do stołu”. Mówi, że jest to sprawa i “wierz mi, że zwracają uwagę na otrzymane ratingi”.Nawet strumień online BCMMA przyciągnął do 31 000 widzów, rozsianych po Europie i USA.

MMA i UFC będą nadal rosły. Fertitta mówi, że sport jest około 20%, gdzie będzie to od dziesięciu lat. To, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, jest już w toku wokół reszty świata. W 2015 roku UFC zorganizowało pierwsze imprezy w Seulu, Melbourne, Krakowie, Manili, Monterey i Glasgow. Jego myśliwce pochodzą z 45 krajów, a jej widzów telewizyjnych od 158.

Bo Fertitta mówi, oto rzecz: “To, co mamy, to ta niesamowita rzecz, w której zabiera się dwóch sportowców, na szczycie ich Gra, w najbardziej niesamowitym kształcie i umieszczasz je w Octagonie i pozwalasz im używać jakiejkolwiek sztuki walki, którą chcą konkurować. I to tłumaczy. Natychmiast.Noc.

“Niezależnie od koloru jesteś, jaki język mówisz, jaki kraj jesteś. Walczy. A na jakimś poziomie ludzie to rozumieją. “