Igrzyska Paraolimpijskie pobiły swój złoty medal w Londynie w 2012 roku na Igrzyskach Rio

To musiała być ona. Organizatorzy wpadli na pomysł, planując jazdę na czas C5 na wczesny poranny start w Pontal, a reszta Sarah Storey zrobiła resztę. Najbardziej utytułowana paralimpijka w Wielkiej Brytanii wszech czasów nie jest w biznesie rozczarowań i nigdy nie zamierzała pozwolić sobie ani drużynie na zejście, nie wtedy, gdy przed czterema laty zdołano podnieść ParalympicsGB z 34 medali w Londynie. .

Drugim złotym magazynem tych gier było trzecie miejsce w Wielkiej Brytanii w Rio i jej pierwsze miejsce od czasu, gdy wyprzedziło rekordową liczbę 11 złotych medali Tanni’ego Graya-Thompsona, odnosząc zwycięstwo w C5 3000m w pojedynku w zeszłym tygodniu.Pomimo tego, że 38-latek nie miał sobie równych, jej złowieszczy start na drodze był zaledwie pierwszym z dziewięciu złotych w dniu, w którym Paraolimpiada GB zbliżyła się do ostatecznego celu, jakim było złamanie rekordu 120 medali w Londynie w 2012 roku. Igrzyska Olimpijskie 2016 : tabela medalowa Czytaj więcej

Misja 121 jest prawie ukończona, pozostały cztery dni konkurencji, a Piwnica obchodzona po raz 13 od czasu jej debiutu paraolimpijskiego jako pływaczka w Barcelonie 24 lata temu, trafiła do domu Stały stan nie był opcją.

Nagromadzenie złotych medali trwało z taką prędkością, że rekordowy triumf Hannah Russell w 100-metrowym stylu grzbietowym S12 oznaczał nawet, że ParalympicsGB przewyższył ich wynik 42 w Pekinie osiem lat temu .

20-latek niedowidzący wrócił do domu za 1min 6.06sek. “Zawsze marzyłem o tym, aby stać na szczycie podium”, powiedziała.

Po dominacji na torze kolarskim w Velodrome, zdobywając osiem złotych medali, Wielka Brytania była równie władcza na drodze.Steve Bate, który jest niedowidzący, zdobył drugie złoto w czasowej rozgrywce. Bate i jego przewodnik, Adam Duggleby, skończyli w 34: 35.33.

Karen Darke, która sparaliżowała wypadek w wspinaczce w wieku 21 lat, wygrała próbę na czas H1-3. Srebrny medalista w Londynie, to był pierwszy złoty medal paraolimpijski w wieku 45 lat.

“Czułem, że moja jazda idzie naprawdę źle,” powiedziała. “Moja moc po prostu nie istniała i mój łańcuch odpadł, co oznacza, że ​​straciłem kilka sekund, więc pomyślałem, że to jest to. Po prostu musiałem się zatrzymać, założyć łańcuch i zacząć kopać, ale nie sądziłem, że wszystko idzie dobrze. Ale na ostatnich obrotach widziałem, że byłem trochę przed nami. “

Kadeena Cox i Hannah Cockroft zwyciężyły na Stadionie Olimpijskim, a Sophie Wells trzymała nerwy na Valeriusie, aby zabezpieczyć indywidualne (IV) ujeżdżenie złota.Jej wynik 74,857 w Olympic Equestrian Center był o pół punktu lepszy od belgijskiego Michele George’a. Facebook Twitter Pinterest Kadeena Cox świętuje swoje drugie złoto po wygranej 400-letniej T38 dla kobiet. Photograph: onEdition Media

“Dużo płakałem,” powiedziała Wells, która dobrze ukrywa swoją alergię na konie. “Wydaje się całkiem nieźle. Moim celem było indywidualne złoto w Londynie, które odeszło ode mnie. Kiedy czegoś nie masz, chcesz go jeszcze bardziej i ciężko na to pracujesz. Jest utalentowanym koniem, wiedział, co musi zrobić i jestem z niego dumny. “

Brytyjskie Stowarzyszenie Paraolimpijskie zabrało do Brazylii bardzo utalentowany skład, w skład którego weszło 264 zawodników.Wielka Brytania zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyła 13 złotych w Centrum Pływackim po wygranych dla Michaela Jonesa w S7 400m freestyle i Aarona Mooresa w stylu klasycznym SB14 100m.

“Szum wokół obozu jest genialny i zobaczyć siłę i głębię sportu – to głębia sportów, w których jesteśmy dobrzy, “powiedział Storey. “To nie tylko pływanie, lekkoatletyka i jazda na rowerze, jesteśmy dobrzy w paratriatlonach i mam nadzieję, że płyniemy kajakiem. Mamy triathlon i kajak, których nie mieliśmy w Londynie. Nawet jeśli wyjmiesz jedno triathlonowe złoto, nadal jesteśmy tym samym co Londyn.To wspaniałe. “

Storey, która ujawniła, że ​​chciałaby pomóc Lizzie Armitstead w obronie tytułu mistrza świata w przyszłym roku, zostaje z mężem Barneyem i jej młodą córką Louisa. młoda rodzina naprawdę dobrze jest być mamą, nie być w wiosce w pełnym wymiarze godzin “- powiedziała. “Aby zachować tę normalność. Nagła zmiana czegoś byłaby szkodliwa. To naprawdę działa dobrze.

“Nie wracam do swojego pokoju i martwię się o rzeczy. Robię małe rzeczy. Chodzi o posiadanie pewności siebie i właściwej sieci wsparcia. Barney jest pełnoetatowym wsparciem dla nas obu.On jest super-domestique, jeśli kiedykolwiek taki był. “

Piętro, który prawdopodobnie ukończy wyścig w sobotę, skończył ponad półtorej minuty od konkurencji, kończąc 20 km w 27: 22,42. Polska Anna Harkowska zdobyła srebro, a Samantha Bosco z USA zapukał brytyjską Crystal Lane na czwarte miejsce. “To jest wspaniałe, aby przejść do całości”, powiedział Storey. “To takie fajne.”