Impreza taka jak w roku 1897: BFI wydaje stuletnie filmy z krykieta

Złe wieści dla zaniedbanych bliskich, zwierząt domowych, roślin domowych i prac brytyjskich tragików krykieta. Musieli już zdobyć naszą uwagę dzięki świetnemu kanałowi YouTube Roba Moodyego; obecnie Brytyjski Instytut Filmowy wydał wspaniałą kolekcję rarytasów zaczerpniętych z własnego krajowego archiwum, a także niektóre archiwa regionalne i krajowe Wielkiej Brytanii we współpracy z England and Wales Cricket Board. Historia Bardwell CC – jaki angielski krykiet może uczyć się od wiejskiego klubu | The Spin Czytaj więcej

Archiwum zawierające 140 filmów zawiera materiał filmowy sięgający ponad stulecia.W związku z tym stanowi fascynujący dokument ewolucji gry – przynajmniej do roku 1991 – oraz zbiór filmów wideo, z których każda zawiera pewną intrygę.

Najstarsze daty do 1897 roku: Książę Ranjitsinhji ma sieć na trasie zimowej 1897-98 do Australii. Oprócz czystej, nowatorskiej wartości, będącej najstarszym zachowanym krykiecikiem – i, według BFI, prawdopodobnie pierwszym, jaki kiedykolwiek powstał – wystarczy spojrzeć na to, jak luźna jest jego technika w porównaniu z naszymi oczekiwaniami Era. Ci z nas, których krykietowa edukacja zbiegła się z powstaniem gier z limitowanymi zakładami i coraz liczniejszymi nietoperzami i śmiałymi strzałami, wiążą początki krykieta z bardziej zwartym, ortodoksyjnym stylem mrugnięcia.A przecież tutaj jest dosłownie królewska monarcha, sadza przednią stopę i kołysze się od biodra w kierunku teoretycznej midwicket. Albo uwolnić ramiona i pokusić się o dodatkową osłonę z ekstrawaganckiego skrętu nadgarstków.

W podobnym tonie jest wideo z szybkim kręgle Arthur Moulda w kręgle jego kolegi z klubu i byłego kapitana Anglii AN Hornby w 1901 roku Hornby, który również był kapitanem Anglii w rugby i grał w piłkę nożną dla Blackburn Rovers, był kapitanem reprezentacji Anglii, który przegrał inauguracyjną serię Ashes w 1882 roku, ale prawdziwe zainteresowanie leży w Mold, którego kręgle ujawnia rzucanie było czymś, co wywołało kontrowersje na długo przed rzuceniem epidemia lat pięćdziesiątych. Rzeczywiście, Mold został wezwany do rzucenia sezonu przed tym wideo, który z opóźnieniem dostarcza raczej potępiających dowodów.Facebook Twitter Pinterest Rzadki materiał z archiwum BFI przedstawia ostateczny mecz Freda Truemana w pierwszej klasie dla Yorkshire w 1968 roku. Fotografia: EAFA

Niewielu ludzi na ziemi cieszy się nostalgią bardziej niż fani z Yorkshire, więc z hrabstwami goniącymi ich Trzeci tytuł mistrzowski na odbiciu, kolekcja stanowi dla nich wspaniałą okazję, by powtórzyć ostatni raz, kiedy udało im się to w 1968 roku. Był to ostatni mecz pierwszej klasy, Fred Trueman, kwintesencja Yorkshireman, grał w hrabstwie i jest zaskakujący, o ile jest szybszy, niż jakikolwiek inny melonik w show, nawet w wieku 37. Mecz jest również warty uwagi z perspektywy Guardiana, ponieważ nasz własny korespondent krykieta Mike Selvey zagrał jeden z jego pierwszych meczów pierwszej klasy dla Surrey.Selve z nadzieją wybaczy mi, że jego bardziej znamienna kariera zacznie się później, po jego przeprowadzce do Middlesex, ale jego wspomnienia z tego meczu są warte kilku minut twojego czasu. Ostrzeżenia dla Yorkshire, nawiasem mówiąc: następny tytuł County Championship po tym wydarzeniu dotarł dopiero w 2001 roku. Uważaj na to, co chcesz w tym sezonie.

Trzymaj się krajowej gry, ulubionym jest pakiet najważniejszych wydarzeń od 1980 Benson & amp; Finał Pucharu żywopłotów.Allan Lamb był gwiazdą z ekscytującym, kawalerskim 72, ponieważ Northants pokonali Essex w zaledwie sześciu seriach, aby zdobyć rzadki pierwszy XI zaszczytny tytuł: będzie tylko jeden dodatkowy dodatek do szafy, NatWest Trophy z 1992 roku, dopóki wygrał krajowy tytuł Twenty20 33 lata później.

Ponownie cofamy się w czasie do 1925 roku i mamy materiał z tego, co jest, o ile wasz pisarz może odkryć, pierwszy rekord meczu pomiędzy mężczyznami. i zespół kobiecy.Kręgle Manor Athletic do Cobham Ladies są chyba jedyną rzeczą w tym klipie, który można opisać jako zdalnie charytatywny; niezależnie od tego, jaki jest duch krykieta, zarówno tytuł, Amazonki w Karczmie, jak i decyzja odbrązaków mężczyzn, by porwać się do gryźdźca – Sarah Taylor, niezidentyfikowana dama, nie jest – prawdopodobnie przeciw temu.

W przypadku wszystkich filmów z YouTube, archiwum BFI jest niespotykaną dotąd historią angielskiej krykieta, od wspomnianego wcześniej klipu Ranjitsinhji do mistrzowskiego mrugnięcia od człowieka, który ukuł termin “tata set”, Graham Gooch, przez Aleca Bedsera i Botham – Wspólnota partnerska serwująca stoiska w Somerset.Zagłębianie się jest warte kilku godzin twojego czasu dla wszystkich zainteresowanych rozwojem gry w krykieta, od mrugnięcia i techniki gry w kręgle po obecnie pozornie archaiczne ustawienia wczesnej gry. Wybór z archiwum zostanie pokazany na dużym ekranie na Old Trafford 22 lipca. Ciesz się.