Leicester City – Newcastle United 1:0

Leicester pokazał jeden z najsłabszych występów w tym sezonie przeciwko Newcastle niego, ale to wystarczyło na trzy niezwykle ważne punkty. Dzięki fantastycznym nożyce Shinji Okazaki wygrał na premierze nowego szefa Rafa Benitez Magpies 1: 0 Tottenham i odbił ponownie w przeciwieństwie do pięciu punktów. Osiem meczów musiał zakończyć sytuację w walce o tytuł mocno w swoich rękach.

Claudio Ranieri po meczu bez tortur przyznał, że jego zespół po prostu nie grał wielki mecz, ale ducha walki i zwartość z dopídil do zwycięstwa. Walka o tytuł, jednak publicznie przyznać, nawet twierdzi, że Leicester wciąż w stanie wojny jedynie Puchar Europy jako takiej.

W skrócie, krok po kroku, jak w meczu z Newcastle, która początkowo Lisy nie działa w ogóle. Już w pierwszej minucie Morgan przestraszyć odchylony do tyłu przechodzą Schmeichel i tylko potwierdził, że koncentracja nie została w domu w porządku. W ciągu następnych trzech minutach miał szansę zakończyć w polu karnym Ayoze Perez i Jack Colback, ale na szczęście dla Leicester czele następnego.

To samo Sissoko, który po Mitrovićově sercu pomijane Simpsona, ale mógł celować. Potem naśladowane Huth. Leicester udało się uzyskać ani jednego strzału na bramkę dla całego 90 minut; Ale to wystarczyło dla niego idealnie. Albrightonův krzyż Rzeczywiście zajechałem hlavičkujícímu Vardymu, który pchnął piłkę przed bramką dla Shinji Okazakimu. Japoński Forvard w powietrzu wspaniale stojące z nożyczkami i wspaniały sposób otworzył wynik.

Dla bardziej Lisak pokręcił Marc Albrighton ale po ucieczce jeden na jeden wypalony następnego. Ale to nie musiał tego żałować, bo Newcastle nie było bardziej wydajne. Pop up Perez zwolniony pod koniec pierwszego aktu i Schmeichel miał świetną robotę. I nawet po zmianie stron, ponieważ większość wydarzeń zakończył zdyscyplinowaną obronę Leicester, prowadzony przez niestrudzonego Kanta.

W drugiej połowie, jednak był znacznie bardziej aktywny i Leicester Newcastle widoczny na wyczerpaniu. Jego obrońcy, jednak udało się rany Magpis nadal blokować, jak wtedy, gdy Sissokově złej przejściu na Janmaat, co uniemożliwiło Albrighton strzał.

I byli też szczęście – Sissokovu strzału, bo Morgan i Huth odchylane ręce. Blokowanie po strzale De Jogna ale był w porządku. A kiedy Foxes ustawić czas faktycznie spędzony na rogu, mogli świętować kolejne bardzo cenne trzy punkty.