Mark Cavendish pod presją, podczas gdy Tour of Britain przygotowuje się do przerwy

Format nie zrobił nic, aby zniechęcić sprintów, którzy pojawią się w tegorocznym Tour w liczbach, chociaż tylko trzy z ośmiu dni wyścigów są dostosowane do wykończeń grupowych. Do góry rachunek są Mark Cavendish i niemiecki André Greipel, który wygrał cztery etapy tegorocznej edycji Tour de France, ale mają do czynienia z wieloma konkurencjami między innymi Ben Swift i Elia Viviani z Team Sky, Edvald Boasson Hagen, Gerald Ciolek i Tyler Farrar z MTN-Qhubeka, nie wspominając o własnej koledze Cavendisha, kolumbijskiego komika Fernando Gaviria.Od brytyjskich zespołów domowych Owain Doull (Wiggins), Ed Clancy (JLT-Condor) i Chris Opie (ONE PRO) powinny być również w mieszance.

Rekord Cavendish w jego domu Tour jest bezsensowny, Z 10 etapami wygrał od 2007 roku, ale w 2014 roku pojechał na wyścig w poszukiwaniu formy po kilku tygodniach od wypadku po faulu w Tour de France i nie był w stanie sprostać Marcelowi Kittel. W tym roku ma do czynienia z różnym rodzajem nacisku, a jego zespół do 2016 r. Jeszcze nie zostanie rozstrzygnięty.Jego kontrakt z zespołem Etixx-Quickstep jest do odnowienia i nie jest jasne, czy będzie on kontynuował Belgię. Robert Cavendish sprint do zwycięstwa na scenie siedmiu Tour de France Czytaj więcej

Ogłoszenie jest “Nieuchronny”, był cały jego agent Simon Bayliff powiedziałby w tym tygodniu, a możliwe, że umowa może zostać ogłoszona zaraz po tygodniu po Brytyjczyku.Wiadomo, że Cavendish dyskutuje z trzema innymi zespołami: Trekiem, Tinkoff-Saxo i MTN-Qhubeka, ale w czasach napiętych budżetów, wydaje się, że przejście do jakiejkolwiek z tych trzech – co prawdopodobnie wiązało się z jego kluczem Mark Renshaw – jest uwarunkowany tym, że przynosi ze sobą sponsora.

Twarz MTN Brian Smith potwierdził, że jest to warunek, w którym Cavendish musi do nich dołączyć. “Wszystko jest pozytywne w tym kierunku, ale kto płaci za niego, aby przyjść? Jesteśmy zespołem, który lubi tworzyć okazje dla wszystkich jeźdźców, nie możemy być tylko jednym jeźdźcem, ale Cav zdawał się przystosowywać się.Jesteśmy pochlebieni przez niego myśląc o tym, wszystko jest możliwe, to tylko sytuacja pieniężna; Nie możemy sobie na to pozwolić “. Smith powiedział, że jeśli Cavendish ma przyjechać, to umożliwi MTN przejście z drugiego poziomu, ProContinental do poziomu WorldTour.

Cavendish cieszył się sezonem płodnym, Zdobywając 13 wyścigów w różnych miejscach jak Argentyna, Turcja, Dubaj, Kalifornia i Flandria, ale lista ta obejmuje tylko jeden etap zwycięstwa w Tour de France w porównaniu do czterech, pięciu lub sześciu lat, które wygrał w latach 2008-2011.To jeden fakt, aby potencjalny zespół się zastanawiał, a więc także możliwość, że chce wyścig na torze Omnium na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w przyszłym roku.

Dzisiejszy pagórkowaty etap przez północną Walię i wtorek przez Szkockie granice mogłyby sprzyjać lżejszym sprintom, którzy mogliby przejść przez wspinaczki – może Cavendish, a nie Greipel, albo Swift – podczas gdy środa biegnie w kierunku północno-wschodnim wybrzeża do Blyth i przez dłuższy czas przez pustynię East Anglia wyglądają bardziej prosto, podobnie jak niedziela centrum Londynu Finale.

W środkowym finale w Hartside Fell w wysokościach w Pennach powinny być decydujące dla ogólnego stanu, a zwycięstwo będzie kwestionowane przez zróżnicowaną grupę faworytów, w tym brytyjski mistrz narodowy Peter Kennaugh, amerykański Taylor Phinney, a może jedendniowy specjalista, taki jak kolega z drużyny Cavendish Zdenek Stybar.