Plan kontraktu FA i PFA dla graczy szybkiego śledzenia, aby zostać najlepszym sędzią

<р> Obecnie piłkarze, którzy próbują włamać się do sędziowania, nie mają przewagi nad ludźmi, którzy nie mają doświadczenia w grze. Wraz z podróżą od niedzielnych lig do Premier League, co najmniej 10 lat, gracz, który przejdzie na emeryturę w połowie lat 30-tych, zbliża się do 50 i rozważa drugą emeryturę, zanim osiągną najwyższy poziom.Choć w ostatnich latach zostali porzuceni o ograniczenia wieku, najstarsi sędziowie aktualnie pełniący obowiązki w topie to Neil Swarbrick i Roger East, którzy mają 51 lat. “PFA szukała tego od wielu lat A teraz musimy się starać, aby coś z tym zrobić “, powiedział Neale Barry, były szef Premier League, który jest szefem sędziego FA. “Staramy się dopilnować, aby ci, którzy przyszli do sędziego, rozumieją, że nie grasz i grasz w Premier League w ciągu dwóch lat. To długa droga. Ale chcemy zwiększyć liczbę graczy, aby stać się częścią sędziowania. “Nie ma więcej błędów?Szefowie wideoklipów “mogą zmienić piłkę na zawsze” Przeczytaj więcej

Ruch jest odpowiedzią na popyt z PFA, trenerów, menedżerów i byłych piłkarzy. Alan Shearer powiedział w styczniu: “Gracze mają instynktowne zrozumienie gry, wyzwań, problemów i dynamizmu na boisku i wiedzą, jak komunikować się w taki sposób, by szanować i zrozumieć”. “Gdybyśmy mogli zmienić podejście do refs i zrobić to atrakcyjną opcję po karierze, z najwyższym wynagrodzeniem, które daje przyszłym facetom, uważam, że byli piłkarze trafili do sędziowania”. Barry rozważa opcje To pozwoli dawnym graczom przyspieszyć proces kwalifikowania do pracy w Lidze Piłkarskiej, nie dając im tak silnego zainteresowania amatorami.

“Musimy spróbować dostać się do sędziowania i Daj im możliwość szybkiego poruszania się, a więc mogą wykorzystać swoje doświadczenie jako gracz w sędziowaniu “, powiedział.

” To coś, na co patrzymy w związku z PFA i PGMOL [Profesjonalne oficjalne gry oficjalne ograniczone].I szukamy także pozwolenia na sędziego, podczas gdy oni nadal grają iw ten sposób mogą rozpocząć kilka szczepów wyższych niż najniższy szczebel drabiny, aby wziąć pod uwagę wiedzę, jaką będą mieli jako gracze.

<р> “W ciągu najbliższych kilku lat chcemy grupy graczy, którzy chcą zostać sędziami i mieć tę grupę wspólną. To, czego naprawdę potrzebujemy, to jedna z tych, które mają zostać osiągnięte i stać się wzorem do naśladowania. Po raz pierwszy to przyciąga tych wszystkich byłych graczy, bo jest ich wiele, zadając pytanie o bycie sędziami.Z pewnością spodziewamy się, że w sezonie 2018-1919 będziemy mieli do dyspozycji kohortę byłych piłkarzy, którzy chcą być zaangażowani, a także dać im szansę stać się częścią sędziowania w przyszłości “.

Był to Steve Baines, który grał ponad 100 meczów Huddersfield, Bradford i Chesterfield i spędził osiem lat jako sędzia z Football League, wycofując się w 2002 roku.Były bramkarz Newcastle Steve Harper, wykwalifikowany urzędnik, pracuje jako oceniający sędziego Premier & nbsp; League.

“To coś, na co patrzyliśmy od dziesięcioleci”, powiedział John Bramhall, PFA Zastępca dyrektora generalnego. “Niedawno spotkaliśmy się z PGMOL i FA, szukając potencjalnych dróg dla osób z talentem – niekoniecznie byłych graczy – którzy powinni szybciej przejść przez system.

” Jesteśmy Patrząc na system, który identyfikuje osoby z umiejętnościami i pomaga im postępować, jak akademie.Byłoby opór, gdyby jedna grupa ludzi zaczęła otrzymywać preferencyjne traktowanie, mówimy tylko, że powinniśmy mieć do nich dostęp do wiedzy i doświadczenia gry. ”

W przyszłym miesiącu BT Sport wyda dokument, Ref: Stories From the Weekend, który przedstawia osiem sędziów działających na różnych poziomach w języku angielskim i walijskim. Jeden z nich, Jason Jarrett, był zawodowy, grał w 16 klubach. Od czasu kręcenia filmu dokumentalnego zrezygnował z sędziowania po pięciu latach, gdy był rozczarowany przeszkodami, które znalazły się na jego drodze.

“Ramy czasowe były wielkim czynnikiem – mówi. “Myślę, że wiem dużo o grze.Grałem przez długi czas i jako profesjonalista od 16 lat. Pięć lat minęło i nadal pracowałam w zespołach półprofesjonalnych. Pomimo tego, że zostałem bardzo szybko eskalowany, to od pięciu czy sześciu lat od tego, gdzie chcę być.

“Wierzę, że ex-gracze mogą zaoferować wiele. Nie twierdzę, że powinni pominąć wszystkie kroki, ale wierzę, że powinny one być eskalowane nieco szybciej z powodu tego, czego doświadczyli jako piłkarz. Musi liczyć na coś. “