Rafael Nadal budzi obawy i będzie rywalizował we wszystkich olimpijskich turniejach tenisowych

Nie było wątpliwości, czy złoty medalista z 2008 roku, który wycofał się z turnieju French Open i opuścił Wimbledon, odzyska na czas rywalizację podczas Igrzysk.

Po dwóch dniach treningu w Rio wraz z rodakiem Davidem Ferrer, Nadal powiedział w środę hiszpańskiej stacji radiowej Cadena Cope: “Jest oczywiste, że stan mojego nadgarstka nie jest idealny i gdyby nie Olimpiada, nie brałbym tego ryzyka. Jednak rozmawiając z moim zespołem i Conchitą [Martínez], postanowiłem zagrać w single i wszystko inne.

“Zawsze istnieje ryzyko, ale ćwiczyłem sześć godzin od poniedziałku do wtorku i chociaż Nadgarstek wciąż mi przeszkadza, przynajmniej się nie pogorszył i to jest dobra wiadomość.Tęskniłem już za Londynem [2012]. “

30-letni, 14-krotny mistrz uderzył w piłkę nożną cztery lata temu z powodu kontuzji kolana. Świat nr 5, który jest nosicielem flagi Hiszpanii, będzie walczył w męskich singlach, a także weźmie udział w Marcie López w deblu i Garbiñe Muguruza w mieszanym deblu.

“Zamierzam zrobić jak najlepiej w miarę możliwości w każdej imprezie, w której gram – powiedział Nadal. “Gra podwójna może być dla mnie lepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę mój przyjazd na Igrzyska Olimpijskie, ale nigdy nie wiadomo. Jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że dam z siebie wszystko i nikt nie odbierze mi entuzjazmu, by rywalizować na olimpiadzie w jakikolwiek sposób, jaki mogę i aby zdobyć medal. “

Nadal’s powrót do zdrowia byłby znaczącym impulsem do gry w tenisa na Igrzyskach, w których zaginęło kilku innych znanych piłkarzy.Szwajcarscy zawodnicy Roger Federer i Stan Wawrinka wycofali się z gry, podczas gdy finalista Wimbledonu Milos Raonic wycofał się z obawy przed wirusem Zika.

Martínez, kapitan hiszpańskiego pucharu Fed i zespołu Davis Cup, optymistyczny Nadal dostarczy. “Potrzebowaliśmy czasu, aby zobaczyć, jak nadgarstek zareaguje na intensywny trening, zanim potwierdzi, że będzie grał we wszystkich trzech turniejach”, powiedział Martínez do Cope’a. “To była wspólna decyzja i łatwo ją było podjąć. To oczywiste, że brakuje mu czasu gry, ale kiedy mówimy o Nadal, wiemy, jak on jest konkurencyjny i jaki ma wspaniały poziom.

“Nadal to najlepsza opcja, którą musimy wygrać medal. Rafa może robić wspaniałe rzeczy. “