Restrukturyzacja hrabstwa Cricket jest krokiem we właściwym kierunku przez EBC

Innymi słowy, decyzja o wycinaniu County Championship na 14 meczów, odpowiednio, odpowiednio do ośmiu i dziesięciu drużyn, do rozegrania T20 Blast jako bloku letniego i do opuszczenia – właściwego słowa, ale jest ubrany jak Jakiś rodzaj przygotowań do Mistrzostw Trofeum latem – 50-konkurowana konkurencja do kwietnia i maja (z wyjątkiem finału lipca) kupiła im czas, aby zdradzić, co naprawdę uważa się za najlepszą strukturę na przyszłość krajowej Rozgrywka Division.County Wygrać do ośmiu zespołów w 2017 r. Czytaj więcej

Zgoda na takie zmiany nie jest tak proste jak wielu może uwierzyć – na przykład ci, którzy uważali, że to nie myślicie, że Być konkurencją Twenty20 z udziałem franczyzobiorcy lub z siedzibą w mieście, a możliwości EBC zostały pominięte.Trzeba pamiętać o kijach i marchwi. Czy Malcolm Tucker był odpowiedzialny za EBC, bez wątpienia użył swojej słynnej wersji, w której “weź marchewkę, przyklejesz jego pierdolony tyłek, a następnie kij, a za nim jeszcze większą, bardziej rdzawą marchewkę”. Ale on nie jest.

Zasadniczo, chociaż EBC ma władzę wykonawczą, to nadal spółdzielnia, co oznacza, że ​​mimo że istnieje struktura zarządzania, nadal musi istnieć porozumienie z firmą.

Przekonanie wszystkich hrabstw, że jakiekolwiek zmiany są dla ich wzajemnych korzyści, jest trudne. Cicho jest lepsze.Istnieją również rozliczenia nadawcze, które trwają obecnie do końca sezonu 2019, a ich przyszłość będzie już przedmiotem wstępnej dyskusji.

Charakter praw do nadawania zmienia się przez cały czas, szczególnie Jeśli chodzi o opakowanie tego, co nazywają “prawami do urządzeń”: rosnącą popularnością smartfonów i tabletów oraz zapotrzebowaniem na klipy.W tym celu nie ma nikogo na świecie bardziej znanym niż Harrison, którego wcześniejsze prace z dystrybutorem IMG zajmowały się nadzorowaniem sprzedaży praw do mediów w Cricket Australia, Cricket South Africa i Indian Premier League, a prace nad ESPN Star Sports w Singapurze przed Że w Indiach rynek telewizyjny, uważany dotychczas za licencję na drukowanie pieniędzy przez dowolny kraj, który grał w reprezentacji Indii, stał się tak lokalny Że nie tylko indyjscy widzowie niechętnie oglądają krykieta, która nie angażuje się w Indie, ale również niechętnie ogląda Indie spektakle zagraniczne.

Ale podobnie jak John Betjeman w “Planter’s Vision”, mam wizję Przyszłość, chum “, a jednocześnie pociąga za sobą wzrost kwoty rozegranego krykieta T20 – i należytą uwagę zwracając uwagę na potrzeby ochrony, a nawet wzmocnienia hrabstwa – na pewno nie na poziomie krajowym 50-over cricket.

Możliwość zapewnienia pierwszej klasy sezonu zaczyna się później, przenosząc Royal London Cup to naprawdę dźwiękowe.Sezon pękał w szwach, więc jedynym sposobem na włączenie krykieta było rozszerzenie sezonu, a mecze mistrzostw na wczesnych i średnio-kwietniowych meczach na nędznych, wilgotnych boiskach zniekształcających obraz. Aby zilustrować, w 13 sezonach jako profesjonalista, grałem tylko pięć meczów mistrzowskich, które rozpoczęły się w kwietniu, a trzy w ostatnim dniu tego miesiąca, a nie wcześniej niż 28 kwietnia. Najnowszy start sezonu mistrzowskiego, który mieliśmy w tym czasie był 10 maja w 1978 roku. Do tego czasu nadchodzące lata Middlesex będzie w środku czwartego meczu, ćwierć wieku.

W Przyszłość uważam, że krykieta hrabstwa krykieta, która zawsze była liderem w walce z kryzysem kryminalnym, pozostanie zasadniczo niszowa, a test krykieta na całym świecie pomimo wezwania do jego prymatu.Jest to część procesu demokratycznego, w którym jest oczywiste, że masa widzów demonstruje to, na czym naprawdę chcą obserwować. Spotkali się szefowie krykieta w celu omówienia podziału Twenty20 na dwa Czytaj więcej

Do roku 2020 (Odpowiednio) powinniśmy zobaczyć mecz z udziałem miasta w połowie lata, bliżej australijskiego modelu Big Bash, w którym Cricket Australia ma ogólną kontrolę, a nie indyjski system franczyzowy. Nie będzie to łatwe: nasze obszary nie są wystarczająco duże, aby uwzględnić takie liczby, jakie Big Bash widział, aw Australii ekspansja była od sześciu państw do ośmiu, a Melbourne i Sydney utrzymały się na dwóch. Tutaj należałoby ją zmniejszyć i prawie zapomnieć o podziale hrabstwa.

Ale tu pojawia się prawdziwy problem.Konkurencja w mieście uniemożliwiałaby rozgrywkę domową dla tych hrabstw – zwłaszcza Essex i Somerset – którzy polegają na kilku dniach “T20” rocznie na znaczną część swoich dochodów.

Więc dwie rzeczy. Po pierwsze, aby konkurencja miejska mogła przynieść korzyść wszystkim powiatom (i mniejszym powiatom w stopniu), może to być dodatkowe dochody z punktów sprzedaży, jedzenia i picia oraz rozrywki.

Po drugie, spotkanie z “wybuchem T20”, które mogłoby się odbyć, może trwać latem niezależnie od okresu konkursu miejskiego. Ale oznaczałoby to wyrzucenie 50-rockowych krykieta. Osobiście jestem przekonany, że krykiet T20 daje właściwe przygotowanie do ODI. Może nawet ją zwiększyć.