Rugby kobiet na szóstym i siedemnastym, skupiające się na igrzyskach olimpijskich dzielą lojalność

Kto może żałować każdego, kto próbuje wygrać medal olimpijski? Obecna polityka hierarchii Anglii, jednakże, aby nadać priorytet skróconej formie gry nadal podzielać opinię. “To, co zobaczymy w tych Sześciu Narodach, może nie być tak konkurencyjne, jak było”, mówi Maggie Alphonsi, najlepsza kobieta, którą Anglia wyprodukował. “Prawdopodobnie Włochy i Walia będą się dobrze sprawdzać, ponieważ Anglia, Francja i Irlandia będą zaangażowane w siedem ubrań”.

Dziwna debata odbędzie się wkrótce po Mistrzostwach Świata Kobiet w 2014 r. Kiedy Anglia wygrała turniej i zainteresowanie osiągnęły niespotykane wysokości. Ale wtedy krajobraz zmienił się zupełnie: 20 angielskich graczy zostało zaoferowanych profesjonalnych umów, z zastrzeżeniem, że skupili się na siódemkach.Uczucie było takie, że medal olimpijski, pod sztandarem Wielkiej Brytanii, poprawiłby profil rugby kobiet niż przyklejając się do tradycyjnego formatu 15-stronnego.

Ale co jeśli wybrany powrót Pusty od Rio? Czy wszystko będzie warte, jeśli czujesz się w stanie czuwania? Czy mogłoby to kosztować pod względem kompromisu przygotowań Anglii do obrony tytułu mistrzowskiego w Irlandii w 2017 roku? W zeszłym sezonie zajęli czwarte miejsce w sześciu narodach, a najniższe miejsca. Również komercyjnie, Związek Rugby w Piłce Nożnej walczył o wywalczenie nowych sponsorów z tyłu triumfu Pucharu Świata.W tym sezonie tylko jedna drużyna z Anglii Sześciu Narodów ma zostać transmitowana na żywo przez Sky, a Premiership dla kobiet domowych nadal brakuje środków. “Nie sądzę, by było wystarczająco dużo”, powiedziała kpt. Catherine Spencer, były kancelarii Anglii w wywiadzie dla Sky Sports pod koniec zeszłego roku.

Dobrą wiadomością jest to, że uczestnictwo w podstawach wzrosło – RFU mówi, że 21 000 kobiet gra regularnie Rugby w Anglii, z 15 000 w 2013 r. – ale na szczycie jest nieprzyjemność. “Zrozumiałe jest, że wśród uczestników Pucharu Świata w Anglii było trochę frustracji, że nie udało im się powielić tego samego poziomu osiągnięć”, mówi Alphonsi. “Każdy zaangażowany chce się upewnić, że oba formaty są poprawione. W końcu to nie format, na który patrzymy, to Anglia. Wygląda źle, jeśli England 15s nie robi dobrze.Trzeba też mieć dobrą kobietę w wieku piętnastym lat, aby zapewnić wystarczającą liczbę piłkarzy.

32-letni Alphonsi, który wygrał 70 stolików dla swojego kraju, przekonał Anglię, że będzie wystarczająco dużo czasu, -Rio, aby powrócić do swoich gwiezdnych gwiazd – niektórzy nie dostają się młodsi – i stworzyć oddział o długości 15 lat, który wystarczy, aby pokonać Nową Zelandię i poprawić konkurencję, na przykład Francję, Irlandię i Kanadę. “Jeśli dobrze radzisz sobie na Igrzyskach Olimpijskich, będziesz chciał spróbować osiągnąć taki sam poziom osiągnięć w ciągu 15 lat w Mistrzostwach Świata w 2017 roku”, mówi Alphonsi. “Ale to pozostawia krótki czas, aby to zrobić. Sevens to zupełnie inna gra do lat 15.”

Jest to filozoficzny holownik, który ma zintensyfikować. Dla młodego, wciąż w większości amatorskiego sportu, reprezentacja Olympic Sevens otwiera nowe możliwości finansowe.Ale jak w przypadku Twenty20 przeciwko krykiecie testowym, ryzyko utraty fundamentów gry kobiet i wyobcowania purystów. Jak to ujął Alphonsi: “Fifteens prawdopodobnie wzięło nieco tylnego siedzenia, bo jakie są możliwości, które prowadzą do tego?”

Z drugiej strony okazało się, że irlandzki niezwykle imponujący kapitan Niamh Briggs Tygodniowego sześciu Narodów w Londynie. “Sonny Bill Williams gra w sobotę w Nowej Zelandii, a ludzie chcą iść i zobaczyć coś w tym stylu. Potem widzą markę rugby w programie i chcą zagrać. OK, to jest inny styl, ale nadal jest to rugby, a ich kontraktowani piłkarze codziennie trenują, w przeciwieństwie do tego, co robimy. To może tylko uczynić je lepszym, bardziej umiejętnym, mocniejszym i silniejszym.Jeśli to może przenosić się na piętnaście lat, to może być tylko dobra rzecz. “

31-letni Briggs, policjant z Limerick, który nie grając na pełnym plecy swojego kraju, również mówi o zainteresowaniu Gra kobiet w Irlandii “eksplodowała” od czasu ich historycznego triumfu w Grand Prix w 2013 roku i rekomenduje gospodarzom Pucharu Świata w ciągu dwóch lat, przyniesie jeszcze większe wrażenie: “Dla mnie osobiście chodzi o stworzenie spuścizny dla następnego pokolenia Na urlopie i pozostawić kobietom rugby w Irlandii w lepszym miejscu, zarówno amatorskim, jak i profesjonalnym. “

Jej angielski odpowiednik, Sarah Hunter, jest kolejnym ambasadorem najwyższej jakości i czuje się podobnie. “Zawsze wiedzieliśmy, jaki byłby program. Po Mistrzostwach Świata wiedzieliśmy, że będzie 20 kontraktowanych dziewcząt, które skoncentrują się tylko na siódemkach i igrzyskach olimpijskich.Dwadzieścia dziewcząt to duży kawałek jakiejkolwiek drużyny, ale daje możliwości młodszym graczom, którzy nie mieli zbyt dużo czasu gry w przeszłości. To powinno zwiększyć naszą siłę i głębię w dłuższej perspektywie. “

Po piłce nożnej kobiet, krykieta i siatkówce na wyższym poziomie profilu wyraźnie każdy jest ambicją. Z pewnością nie brakuje doskonałych wzorców, inspirowanych “młodzieńczymi sportowcami” “silnymi nie chude”. Alphonsi porzuciła próbę rzucenia strzału na Wielką Brytanię w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich na rzecz zerwania nowej płaszczyzny dla ITV jako kobiecego eksperta analizującego sześć Narodów Mężczyzn.Jak każdy ex-gracz zna jej temat; W przeciwieństwie do wielu osób, aparat kocha ją i potrafi rozwiązywać załamanie lepiej niż większość. Młodzi aglomeracja Anglii rozpoczęła kampanię sześciodniową kobiet z testem w Szkocji Przeczytaj więcej

Alphonsi swobodnie przyznaje, że zazdrości możliwościom potencjalnie otwierającym się Na jutrzejsze kobiety. “Za dziesięć lat myślę, że rugby kobiet będą bardziej rozpowszechnione; Zobaczysz więcej w telewizji, więcej kobiet otrzyma profesjonalne umowy. Olimpiada pomoże. Jedyny lęk, jaki mam, to jaki kształt 15 rugby będzie w, jeśli komercyjne możliwości w siódemkach są znacznie większe niż 15 s. “To pozostaje podstawowe pytanie bez, jak dotąd, żadna jasna odpowiedź.