Ryan Moore bierze przerwę w urazie, aby być zdolnym do jazdy Caravaggio

Nagłe odejście Ryana Moore’a na wakacje ma pomóc mu wyzdrowieć po urazie, który nosił podczas zeszłotygodniowego spotkania Glorious Goodwood, zostało to zasugerowane.Były mistrz dżokej, obecnie często określany w Wielkiej Brytanii jako najlepszy dżokej na świecie, kilkakrotnie zwisał podczas Goodwooda i uważa się, że ma problemy z biodrem. Minding udowadnia swoją wytrzymałość w walkach powietrznych w Nassau. Glorious Goodwood Czytaj więcej

Aidan O’Brien wskazał tyle we wtorek wieczorem. “Miał problemy z biodrem” – powiedział trener irlandzki. “Wiedziałem, że w ostatniej chwili i widziałeś, że był kulawy podczas spaceru, ale od tego czasu nie rozmawiałem z nim.”

Michael Bell, dla którego Moore jeździł cennym zwycięzcą w piątkowej Betfred Mile na pokładzie Franklina D, powiedział w środę: “Nie zauważyłem utykania, ale on miał problem, wiedziałem o tym, rozmawiając z jednym z innych dżokejów.To oczywiście nie jest poważna kontuzja i na pewno nie wpłynęło to na jego jazdę, ale coś niesie, a on po prostu chce dać mu czas.

“Dżinsy są znużeni i to jest nudny tydzień , wyścigi mądre. Jeśli nie dostaniesz zawieszenia, jak to zwykle bywa, musisz od czasu do czasu zdejmować stopę z gazu. On potrzebuje trochę odpoczynku, jak sądzę. “Zwycięstwo Franklin D’Betfred Mile sprawia, że ​​bukmacherzy płacą w Glorious Goodwood Czytaj więcej

Inni trenerzy, dla których Moore jechał w zeszłym tygodniu, w tym Richard Fahey i Kevin Ryan, powiedzieli, że nic nie zauważyli fizycznie źle z rowerzystą. Jednak materiał pokazany na Channel 4 Racing dżokejów przybywających każdego dnia na torze wyraźnie pokazuje utykanie Moore’a.Jego utykanie wydawało się mniej wyraźne w miarę upływu tygodnia i nie było tak oczywiste, gdy zaczynały się wyścigi każdego dnia, gdy poruszał się powoli wśród tłumów na padoku i w kabinie zwycięzcy.

Moore jest teraz w Portugalii na wakacjach i zaznaczył, że spodziewa się wrócić w piątek, chociaż wycofał się z sobotniego pucharu Shergar w Ascot. O’Brien nie wiedział, czy Moore pojedzie na Caravaggio w Phoenix Stakes w The Curragh w niedzielę. Jest to z pewnością jazda, którą Moore zechce zabrać, jeśli tylko będzie mógł, jako że młodzieniec był imponującym zwycięzcą Coventry Stakes i nie jest większy niż 7-2 dla przyszłorocznych 2000 Guineas.

Agent Moore’a, Tony Hind, który również jest na wakacjach, powiedział, że nie powiedziano mu o żadnych obrażeniach dżokejów.Dwójka mówiła w sobotni wieczór, kiedy dżokej poprosił Hinda, aby nie rezerwował dla niego żadnych przejażdżek w Wielkiej Brytanii na kilka następnych dni, podczas wakacji.

Wakacje Moore’a miały wpływ na rynek dla tegorocznego mistrza dżokejów, dla którego jest teraz generalnym strzałem 5-1, który we wtorek spadł do 15-8. Choć od lat wiadomo, że Moore nie jest szczególnie zainteresowany innym tytułem i woli zachować się świeżo po wielkich wyścigach, teraz siedzi tylko jeden zwycięzca za panującym mistrzem, Silvestre de Sousa, na szczycie tabeli z Jeszcze dwa miesiące.

Teraz, gdy gracze byli już przekonani, że Moore nie jest celem tego tytułu, De Sousa jest ponownie silnym faworytem w kursach 1-4, mimo że przeszedł cichy ostatnie tygodnie.James Doyle jest postrzegany jako jedyny realistyczny rywal na 5: 1.

W wyścigu w Dniu Bohaterów w Ascot w rekordowym czasie odkryto rekord 256 pozycji, co stanowi wzrost o 11% rok. Sama nagroda może pochwalić się 23 indywidualnymi zwycięzcami z pierwszej grupy, między innymi z trzema pierwszymi domami w grze Eclipse Stakes, Hawkbill, The Gurkha i Time Test oraz Almanzor, zwycięzcą French Derby.