Sezona za 100 “lôpt”. Nymburk hrá s najvyšším rozpočtom v histórii

Rozpočet na tento ročník sa prehupne cez 100 miliónov (ľudovo lôpt) korún,” prezradil pre MF DNES šéf klubu Miroslav Jansta. “Tak vysoký ho Nymburk ešte nikdy v histórii nemal.”

Také peniaze, to už je v českom športovom prostredí naozaj mimoriadny ranec. Nymburk sa zaradí medzi desať najbohatších klubov republiky aj v konkurencii futbalu a hokeja, ďaleko dokonca nebude ani od prvej päťky. “Čoskoro predstavíme nového významného partnera, ktorý nám s naplnením rozpočtu pomôže,” sľúbil Jansta.

Už pri stretnutí proti Ústí nad Labem nastúpil Nymburk s jasne viditeľným nápisom MND na chrbte. Ide o firmu, ktorá ponúka Bet365 domácnostiam lacnejší plyn.Ak práve ona bude spomínaným významným partnerom, to klub nepotvrdil.

“Dve tretiny peňazí z rozpočtu zhltnú náklady na pôsobenie v medzinárodných súťažiach,” povedal ďalej Jansta. “Žiadny iný klub v Európe neodohrá za sezónu toľko zápasov ako my,” vysvetlil.

Na Nymburk ich v skutočne diabolskom tempe čaká okolo osemdesiatich, a to sa ešte prekvapivo odhlásil z Českého pohára, v ktorom mal obhajovať zisk trofeje. “Urobili sme tak čisto z časových dôvodov. Nie sme schopní to termínovo zvládnuť, “povedal Jansta.

Jasným cieľom je obhajoba majstrovského titulu v Kooperativa NBL, čo je nový názov českej ligy.Veľká výzva čaká v medzinárodnej VTB lige, v ktorej pôsobí najmä tímy z krajín bývalého Sovietskeho zväzu. Tam sa hrá novým systémom a Nymburk kvôli tomu odohrá väčšiu porciu zápasov ako vlani.

V stredu začína kvalifikácia o Euroligu, do ktorej by jedenásťnásobne domáci šampión postúpil iba ak za Unibet – bonus pre nových zákazníkov predpokladu, že zvládne tri výhry v troch dňoch, prvá na rade je izraelský Jeruzalem.V prípade neúspechu má Nymburk istú účasť v Eurocupe.

“Los nám bohužiaľ príliš šancí na postup do Euroligy nedáva,” ľutuje Jansta a český fanúšik tak tušia, že sa zápasov proti Realu Madrid či Barcelone tento rok opäť nedočká. “Uchádzali sme sa aj o divokú kartu, lenže prednosť majú ekonomicky silnejšie krajiny.”

Svoje medzinárodné zápasy bude klub ešte viac než vlani smerovať do Prahy. V nymburskom športovom centre odohrá iba zápasy proti českým rivalom.Do decembra bude domácim prostredím pre európske poháre Tipsport arena, potom novo zrekonštruovaná hala na Letnej.