Stadionu Olimpijskiego w West Ham kosztuje “finansowany przez podatników”

W dokumencie BBC wynika, że ​​znaczna część kosztów operacyjnych West Ham na Stadionie Olimpijskim zostanie zapłacona przez podatnika, gdy strona Premier League wejdzie na miejsce w przyszłym roku. liczba obiektów i usług na stadionie w wysokości 700 milionów funtów – w tym utrzymanie, bezpieczeństwo, bramki i flagi – zostanie pokryta przez podatnika, wynosząca od 1,4 do 2,5 miliona rok.

Ham będzie płacił rocznie rocznie około 2,5 miliona funtów rocznie, program twierdzi, że pieniądze publiczne skutecznie oznaczają, że klub wschodniego Londynu zajmuje Stadion Olimpijski praktycznie nieodpłatnie.

Stadion Olimpijski: Hammers Struck Gold – dokument, który uzyskał redaktowane szczegóły umowy wynajmu klubu za pośrednictwem prośby o wolność informacji – sugeruje również, że wiele innych kosztów, w tym stewarding i policingu, może zostać wypłacone przez London Legacy Development Corporation.

To przynosi West Ham że wielu klubów zapłaciło tylko 15 milionów funtów w kierunku 272 miliona funtów na konwersję stadionu z miejsca lekkoatletyki do miejsca na 54 000 miejsc na piłkę nożną na najwyższym lotnisku.

Współautor West Ham, David Gold, napisał” źle źle poinformowany “na Twitterze, odpowiadając na sugestię, że podatnicy będą stąpać po rachunku za kontrolę i stewardowanie kosztów na stadionie w sezonie 2016-17, a klub opublikował oświadczenie mówiące, że podatnik skorzystałby na sprzedaży napojów i napojów na Stadionie Olimpijskim, a także na podstawie jakiegokolwiek prawa do nazewnictwa.

“Bez nas stadion straciłby pieniądze.Sugestia, którą dostajemy za wynajem stadionu jest kategorycznie błędna – nie tylko nam płacimy.

“Nasza umowa z LLDC ujmie West Ham wniesienie znacznego wkładu do prac konwersji stadionu oprócz miesięcznej opłaty za korzystanie z multimillion funtów, udziału w sprzedaży artykułów spożywczych i gastronomicznych, a także nadajemy dodatkową wartość umowie na temat nazewnictwa.

“Nasza obecność chroni wieloletnie dziedzictwo stadionu i nasze wkład sam zapłaci więcej niż koszt budowy i przebudowy stadionu w trakcie trwania naszej dzierżawy “.

West Ham dodał w późniejszym oświadczeniu:” Światowe spotkanie z najbardziej popularną i oglądaną piłką nożną liga na świecie w tak symbolicznym miejscu przyniesie wartość dodaną do wszelkich sponsoringowych i handlowych porozumień dotyczących stadionu, które staną się publiczną torebką.Jest oczywiste, że powiązanie praw do nazwiska z West Ham United generuje realną wartość pieniężną dla LLDC i podatnika.

“Nasz ruch do Stratford stworzy ponad 700 miejsc pracy, zapewnia ponad milion turystów do Parku [Olimpijskiego] każdego roku i szansy pomagania dziesiątkom tysięcy młodszych w niekorzystnej sytuacji poprzez rozszerzenie naszej Fundacji West Ham United “.