Super League roundup: Wigan krawędzi Catalans Dragons jak Hull zachwycić

W zeszłorocznym finale zawodnicy byli bardzo z dala od swoich najlepszych biegów, ale trudno było przeciwstawić się stronie Smoki, która po prostu nie mogła dotknąć tłustej piłki na zdradliwej nawierzchni, gdzie zagrał trzeci mecz w ciągu tygodnia.

To był nieoczekiwany sposób dla byłego Wigan, Pata Richardsa, jednego z sześciu graczy, który zadebiutował na swoim koncie w Katalonii, aby wyznaczyć 200. ligową formę Super League, a 10 lat po tym, jak sprawić, że jego wojownicy ukłonili się w klęsce Smoki w programie Perpignan.Super League 2016 po team-by-team guide | Aaron Bower Czytaj więcej

Były wiceczempiony Castleford i Widnes Willie Isa zadebiutował w Wigan, który przeniósł kapitana Seana O’Loughlina na pierwszy rzut oka, odkąd Anglia wygrała w Nowej Zelandii Na tej samej płaszczyźnie trzy miesiące temu.

Dwaj inni nowe twarze gości, Paul Aiton i Richie Myler, walczyli w ciągu pierwszych czterech minut, aby dać Wigan idealną platformę ataku, którą wykorzystali A gdy centrum Krisnan Inu rozleje się na błędne przechodzenie Glenn Stewart z półmetki – o pół metra od własnej linii, McIlorum rzucił się na jego pierwszą próbę.

Próba konwersji Matty Smitha z bliskiej odległości odbiła się od pozycji pionowej Ale trzy minuty później trafił na bramkę, kiedy jego pół-obrońca George Williams pokonał obronę gości przed walką, zanim wyskoczył piłkę do McIloruma, aby zdobyć drugie miejsce.

Katalończycy, którzy przegrali Aiton z Bicepsowe kontuzje po zaledwie 11 minutach, nie były w stanie s Tring wystarczy przejechać w pierwszej połowie, choć drugi wioślarz Justin Horo wycofał się po francuskiej stronie po dwóch minutach po przerwie, po czym dotknął piłki po pechowym tyłku Lewis Tierney nie zdołał wyczyścić strzałem Mylera na linię

Bramka Richardsa zmiażdżyła Wigan zaledwie cztery punkty, ale Smith zdołał strzelić w 53 minucie, a Catalans, który miał Grégory’ego Mounisa, zgłosił się na wysoką stawkę Tony’ego Clubba, Ich dyscyplina. W domu nadal dominowała, ale tylko sześć punktów oddzielających strony i Katalończycy wyprodukowali najlepsze rugby meczu w ostatnim kwartale, Wigan był faktycznie uspokojony, aby usłyszeć końcowy gwizd mimo istnienia Z lepszą stroną na pewną odległość.

W Parku Langtree, Jordan Turner zdobył setną karierę, gdy St Helens przeleciał do przekonującego 30-16 zwycięstwa nad Huddersfield.

Turner, były Salford i Hull, przełączyli się na zastępstwo Travis Burns i krzyż Ed do otwarcia touchdown w drugiej połowie po jego stronie prowadził 16-4 na przerwie.Mark Percival również strzelił dwie bramki dla St Helens, który pokonał trudne warunki lepsze niż Giants.

St Helens doznał urazu, gdy James Roby został zmuszony po godzinie z poważnym spojrzeniem zranienie. Facebook Twitter Pinterest Stevens Jordan “Turner” poprowadzi Michael Lawrence Huddersfield i Jamie Ellis. Zdjęcia: Martin Rickett / PA

Huddersfield rozpoczął świetny początek z Jamie Ellis w dalekim zasięgu. Ale to właśnie święci, którzy po raz pierwszy przeprowadzili prawdziwe ataki, otworzyli wynik po siedmiu minutach.Trener Jon Wilkin został pokonany przez Marka Percivala, ale Luke Walsh nie był w stanie nawiązać kontrowersji.

Huddersfield zareagował dobrze i został wyrównany przez Aaron Murphy za rogiem od walki Po 13 minutach. Danny Brough 40-20 utrzymywał Saints na nogach, ale drużyna gospodarzy zanotowała drugą próbę, Atelea Vea drybluje piłeczkę nad linią od kopa Walsha, aby otworzyć 10- 4. Huddersfield ponownie trafił na kontratak, a Percival wyciął Scotta Grixa z Owensa z powodu drugiego spróbowania trzech minut przed przerwą, a Walsh dodał trudną konwersję.

Huddersfield był utrudniony, gdy ich kapitan, Brough, nie pojawił się ponownie po przerwie, a St Helens szybko poszerzył prowadzenie, gdy Turner zmarł na 48 minut, a Walsh dodał gola na 22-4. / P>

Ukuma Ta’ai wyprowadził sporo z powrotem do Giantsów, zanim Roby wyszedł, ale Saint S odpowiedziała, kiedy Louie McCarthy-Scarsbrook odepchnął strzał z Walsha na Luke Thompson, aby przekroczyć poprzeczkę i uczynić go 28-10.

Uraz Huddersfield był kontynuowany z powodu kontuzji ramion, ale nigdy się nie poddawali i zasłużyli Próba Jake’a Connora z kick Ellis.Walsh uderzył w późną karę, aby osiągnąć pięć goli z sześciu rzutów.

Leon Pryce i Josh Griffin handlowali wcześnie, ale Hull nigdy nie obejrzał się, gdy Mahe Fonua zadebiutował na starcie. Jego nowy przyjaciel Carlos Tuimavave zaokrąglił wynik pierwszej połowy po Jordan Thompson, a Fetuli Talanoa dał czarną i białą przestrzeń do oddychania.

Zła noc dla Czerwonych Diabłów pogorszyła się wraz z Joshem Bowdenem, Jackiem Loganem I Jamie Shaul przeszli na drugą połowę. Junior Sa’u strzelił po obu stronach wysiłku Nialla Evalda, aby dać podróżującym fanom Salford trochę radości, ale strona Ian Watson była druga najlepsza na odległość.