Trenczyn traci kolejny zawodnik: nigeryjski piłkarz udał się do belgijskiego klubu

Trenczyn – nigeryjski piłkarz Aliko Bala opuścił team zasiedziałego Champion Słowacji AS Trenczyn, w swojej karierze będzie kontynuowana po udanym teście w belgijskim klubie pierwszej dywizji SV Zulte Waregem.

Poinformował sieć obecnego trzeciego najlepszej drużyny belgijskiej Jupiler League konkurencji, AS Trenczyn potwierdził transfer w piątek wieczorem za pośrednictwem swojej strony internetowej. Dziewiętnaście skrzydłowy podpisał kontrakt na trzy i pół roku (do czerwca 2020). Zulte dane z 46 punktami na trzeci szczebel w tabeli Club Brugge (49 pkt.) I Anderlecht Bruksela (47 pkt.).

Bala grał w Jersey AS 32 meczów ligowych, strzelając sześć goli w nich. “Chcę podziękować wszystkim w klubie, trener, zespół wykonawczy i drużyny. Wierzę, że jak będę robić w reputacji mojego nowego klubu. Trenczyn na zawsze klub, który dał mi szansę zagrać wielki futbol”, powiedział Aliko Bala dla internetowych Trenczynie klubu.

Rzecznik, jak Martin Galajda dodaje: “Podczas prawie dwa lata trwały rzucił nasz klub osiągnął poziom, który wskazuje kryteria Należy stwierdzić również, że jego wydajność osiągnęła granice, które nie mogą w znaczący sposób poruszają Zatem przyszedł decyzję o przeniesieniu Balu do klubu.. która będzie dalej rozwijać swój talent. Uważamy, że jest on w stanie wykorzystać swoje zalety techniczne i prędkości. Przenieść kwota zostanie w oparciu o umowy klubach publikowane. można jednak powiedzieć, że AS Trenczyn jest umowa, która obejmuje część ewentualnej odsprzedaży odtwarzacza zadowolony. “

Na początku obecnego sezonu z Trenczyn do Waregem czele Countryman Alika Balu, 21-letni lewy obrońca Kingsley Madu, który podpisał kontrakt z Zulte do trzech lat. Madu, który w 2016 roku Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobył jako gracz Nigerii wyboru Olympic brązowy medal za Waregem jeszcze połączone w czterech ligowych meczach, grał w sumie 37 minut. W Pucharze Krajowym dodał trzy starty.

Trencin podczas bieżącego okienka transferowego zostało już zrealizowane transferu do Belgii – kolejny nigeryjski skrzydłowy Kalu Samuel kontynuował karierę w KAA Gent. Dziewiętnaście talent podpisał nową umowę o domenie Przez trzy i pół roku i stał się drużyny dwóch rodaków – Extrenčanov: Moses Simon, który pochodził z Trencin w styczniu 2015, a Rabia Ibrahim, który jest w Gandawie od sierpnia ubiegłego roku