Un De Sceaux złożył kontrakty na Cheltenham po ciężkim upadku

W Leopardstown rozpoczęła się dramatyczna i fascynująca godzina rozgrywającej się w niedzielę rozgrywki o długości dwóch mil, gdzie Un De Sceaux, ulubiony dla matki królowej matki Chase w Cheltenham w marcu, rozpoczął kampanię z upadkiem na drugi rok w wiersz. Zarówno Un De Sceaux, jak i Ruby Walsh, jego dżokeja, pojawiły się bez szwanku, ale ubiegłoroczny zwycięzca Arkle Trophy spowolnił od 6-4 do 7-4, kiedy kilku bukmacherów podążyło w marszu marca 2016. De Sceaux zagrał Tingle Creek Po odsłonie Sprinter Sacre Czytaj więcej

Un De Sceaux był 1-8 faworytem, ​​kiedy padł zadebiutem przez ogrodzenia w Thurles w listopadzie 2014 r., A 1-4 szansę na zwycięstwo w niedzielnym wydarzeniu w kategorii klasy 1 Dwie mile w Leopardstown.Jak zwykle Willie Mullins wyruszył w pościg i chociaż nie wyrzucił z Flemenstar i Simply Ned w biegu do drugiego, on podróżował jak zwycięzca.

Gdy Ruby Walsh zapytał Un De Sceaux podniósł się jednak zawahał się i rozbił się przez płot.Po prostu Ned otworzył wyraźny ołów, ale zaczął się remisować aż do ostatniego, aby Flemenstar, kiedyś uważany za najbardziej ekscytującego chasera nowicjuszy w Irlandii, nagrał swoje pierwsze zwycięstwo od pierwszego grudnia od grudnia 2012 roku.

Mullins Że jego konia była zbyt świeża na jego pierwszy bieg od kwietnia. – Domyślam się, że Un De Sceaux jest w porządku, bo nie słyszałem żadnych złych wiadomości od mojego personelu – powiedział trener. “On po prostu biegał za świeżo, a on tylko skoczył pierwszy i pierwszy row.Nie sądziłem, że skończy. “

W przypadku Anthony’ego Currana, który ojciec Stephen jest właścicielem Flemenstar, sukces 10-latek był nie tylko pierwszym zwycięstwem na poziomie Grade One, ale Jego pierwsze zwycięstwo, pełny stop. – Latem wykupiłam licencję i to mój pierwszy zwycięzca – powiedział Curran. “Pod koniec stycznia mógł podążać za Punchestown pod koniec stycznia, ale jest bardzo uzależniony od ziemi. Un De Sceaux był bezbłędny w czterech startach, w tym trzech klasach, po jego upadku w Thurles w ubiegłym roku i, pomimo jego nagłego wyjścia w drugim ostatnim W niedzielę pozostaje wiosną wiosną w kategorii Champion Chase.Jego opóźniony sezonowy debiut sugeruje, że jego wysoka, kara prędkość przelotowa pozostaje nienaruszona, ponieważ pierwsze dwa konie za liną stały na nogi po ściganiu go, ale Un De Sceaux jest także podatny na okazjonalne wygaśnięcie koncentracji.

P> To zrozumiałe dla siódmego roku życia z zaledwie kilkudziesięcioma startami w pościgach za nim, ale Champion Chase zapowiada się chwytliwą, a czasami pijaną jazdą dla zwolenników Un De Sceaux oraz urzekający spektakl dla wszystkich wyścigów Fanów, niezależnie od tego, czy są z Un De Sceaux czy z jego rywalami.

Walsh i Mullins wrócili na torze na poziomie klasy 1 na pół godziny później, gdy Long Dog wygrał wszystkie mistrzostwa świata w przyszłym sezonie Skok przez trzy czwarte długości z nagrobka Gordona Elliotta.

Long Dog rozpoczął kampanię w Sligo w połowie lipca i już sześć razy wygrał w tak wielu wyścigach, mimo że Walsh nigdy nie czuł się całkowicie Szczęśliwy z przodu w niedzielę.

“Jest bardzo trudny”, powiedział Walsh . “Nigdy nie czułem, że podróżuję dobrze, i czułem się jakbym jechał tak szybko, jak chciałem iść, ale dobrze go trzymał.Wziął jedną lub dwie szanse, ponieważ musiałem rzucić go na kilka przeszkód, aby utrzymać moją pozycję.W drugim przypadku wydawało mu się, że znalazł inny sprzęt, a stamtąd sięgnął po niego naprawdę dobrze. “

Rich Ricci, właściciel Long Dog, powiedział później, że spodziewa się, że pięcioletnia, Stara, aby wkroczyć na wycieczkę w Cheltenham w marcu, a to jest 16-1 szansy zarówno na Neptune Novice Hurdle, ponad dwie mile i pięć furlongów, a Albert Bartlett Novice Hurdle, powyżej trzech.

Ricci również pozostawał niezakłóconym nad prawdopodobnym celem festiwalu dla swojego łowcy Vautour, który został pokonany w ostatniej rundzie w sobotę King George VI Chase w Kempton.

“Vautour był genialny i bardzo odważny” – powiedział Ricci . “To prawdziwy głowa-scratcher.Nie jestem pewien, co robić, a my pomyślimy o tym, gdzie będzie dalej.

“Cieszę się, na razie, kontynuować planowanie Vautour na Złotego Pucharu, nie stracił nic Porażkę i skoczył wspaniale. Będziemy musieli zobaczyć, jak on wychodzi z wyścigu, ale cieszę się, że obiegam ich obu (Vautour i anakte-ralny ulubiony Djakadam), a rzeczy staną się jasne, jak przypuszczam “.