W epoce Trumpa Stany Zjednoczone ostrożnie biorą udział w igrzyskach olimpijskich

Wszystko z powodu snobistycznego tweeta o powolnym autobusie.

USOC prosi swoich sportowców, aby powstrzymali się od narzekania na Rio, błagając ich, by powstrzymali się od komentowania niedokończonych akademików, zanieczyszczonej wody lub tandetnych obiektów . Organizacja obserwowała, jak inne kraje potępiły warunki mieszkaniowe, niehigieniczne miejsca pracy i długie oczekiwanie na autobusy i chce mieć pewność, że nikt z USA nie robi tego samego.

“To nie jest pranie, które musi być wyemitowany publicznie – powiedział jeden z urzędników USOC w tym tygodniu. Zawodnicy olimpijscy, którzy przenoszą się do wioski Rio po naprawieniu problemów Czytaj więcej

Film jest częścią kampanii, którą opracowali, aby dostarczyć tę wiadomość.Zawodnicy otrzymali również prezentacje na temat właściwego sposobu zachowywania się na igrzyskach olimpijskich, w tym wskazówki dotyczące mediów społecznościowych i indywidualne spotkania z byłymi gwiazdami olimpijskimi. Amerykańscy urzędnicy twierdzą, że to wszystko jest częścią typowego przygotowania, jakie dają sportowcom przed jakąkolwiek igrzyskami olimpijskimi, ale są również wyjątkowo czujni w Rio.

Delegacja USA zdaje sobie sprawę, że jako jeden z najbogatszych krajów świata, każdy atak na brak gotowości Brazylii do Igrzysk będzie postrzegany jako arogancja. I chociaż nikt z USOC nie odniesie się do obecnych wyborów prezydenckich lub Donalda Trumpa, wydaje się, że chcą, aby ich zespół był jeszcze jedną rzeczą, której reszta świata nie lubi w USA.Ostatnią rzeczą, jakiej USOC chce, jest to, aby jego sportowcy zostali wygwizdani przed publicznością na całym świecie podczas piątkowej ceremonii otwarcia.

USA są również głęboko w przetargu na Los Angeles na organizację gier 2024. Chociaż skargi na warunki panujące w Rio prawdopodobnie nie zaszkodzą tej ofercie, nie pomogą też – MKOl podejmuje decyzję w sprawie miasta-gospodarza 2024 we wrześniu 2017 r.

Odwiedzili amerykańscy urzędnicy i byli sportowcy różne zespoły w ostatnich tygodniach, aby porozmawiać z zawodnikami o tym, jak powinni działać w Rio, oprócz innych szkoleń. Pływacy, na przykład, zostali pouczeni dzień po zakończeniu prób w Omaha, Nebraska, w zeszłym miesiącu; zawodnicy spotkali się na Mistrzostwach PGA w Baltusrol. Grupa urzędników USOC nawet poszła do koszykówki mężczyzn w Las Vegas, aby porozmawiać z graczami NBA, którzy będą grać.Ich kluczowe przesłanie było takie samo: wstrzymaj się z narzekaniem.

“Nie chcesz obrażać kraju gospodarza,” powiedział w tym tygodniu amerykański trener siatkówki mężczyzn John Speraw.

Rower Ostatni esej Megan Kalmoe w “The Guardian”, “Będę dla ciebie gówno w Ameryce”, jest być może skrajnym przykładem optymizmu, jaki urzędnicy USOC chcą, aby ich sportowcy projektowali. Wolą, żeby nikt w ogóle nie wspominał o zanieczyszczeniu wody.I chociaż nie komentowali tego zdjęcia, kobieca piłka nożna bramkarz Hope Solo zamieściła na Twitterze wiadomość o sobie, że nosi coś, co wygląda jak maska ​​pszczelarska, podczas gdy trzyma się repelenta owadów, jej retoryka zmieniła się tak dramatycznie w ostatnich dniach, że uważa się, że amerykańscy urzędnicy nakłaniali ją, by przestała zanim zespół wyjechał na Olimpiadę.

Warunki nie były idealne dla pierwszych amerykańskich sportowców, którzy przybyli do Rio w zeszłym tygodniu. Amerykańskie akademiki również były niedokończone, ale USOC poprosił sportowców i trenerów, aby milczeli na temat pokojów, instruując ich, aby przedstawili listę rzeczy, które należy naprawić. Następnie pracowali po cichu, aby upewnić się, że zakwaterowanie zostało ukończone. Kilka brazylijskich serwisów informowało, że USA faktycznie zatrudniają własnych kontrahentów, aby ukończyć pracę, choć amerykańscy urzędnicy tego nie potwierdzą.Pod koniec zeszłego tygodnia USA miały już 50 sportowców mieszkających w akademikach.

“Można by pomyśleć, że USA są nr 1 na medalu [tabela oznacza], że będą narzekać najbardziej, ale są w ogóle nie narzekają – powiedział w tym tygodniu trener rugby siódemek, Richie Walker, przed dodaniem, że przedstawiciele USOC przygotowali jego zespół, by spodziewał się problemów w Brazylii i poprosił ich, aby pozostali publicznie cichymi o wszystkim, co nie było w porządku. Niezwykła Simone Biles, najlepszy sportowiec w Ameryce dzisiaj Czytaj więcej

“Powiedzieli nam, żebyśmy się tym zaopiekowali” – powiedział.

Podczas gdy USOC mocno naciska na USA sportowcy na tej olimpiadzie, instruują swoich olimpijczyków, jak zachowywać się przez osiem lat.Po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie założyli program, który nazywają Zespołowym Ambasadorem USA. Celem, według urzędników, jest pomaganie amerykańskim sportowcom w unikaniu zakłóceń, które mogą negatywnie wpłynąć na ich wyniki. Biorąc pod uwagę, że został on ustanowiony krótko po tym, jak narodził się słynny pożar Bode’a Millera w Turynie po kilku długich nocach w lokalnych barach, nie trzeba wiele wyobraźni, aby zobaczyć, że program został opracowany, aby zapobiec kolejnej takiej katastrofie.

Alan Ashley, amerykański szef kuchni na Igrzyska w Rio, prowadzi teraz program Ambassador, a każdy z zawodników przechodzi przez kilka godzin szkolenia.Początkowo sesje były wykładem nakazów i zakazów, ale przekształciły się w mieszankę rozmów byłych olimpijczyków, takich jak pływak Summer Sanders i łyżwiarz prędkości Dan Jansen, do interaktywnych prezentacji, jak nie urazić podczas rywalizacji. Na przykład, istnieje samouczek na temat prawidłowego sposobu trzymania amerykańskiej flagi podczas wygrywania medalu. Właściwą formą jest mocowanie flagi nad głową gwiazdami po lewej stronie i paskami po prawej stronie. Nieprawidłową formą jest owijanie jej wokół ciała jak pelerynę, tak jak czyni to wielu sławnych sportowców.

“To wszystko naprawdę dobra informacja”, powiedział Ashley w tym tygodniu dla Guardiana. “Co się stanie, jeśli ktoś zrobi to w niewłaściwy sposób, ludzie zaatakują to, co zrobili.”

Do tej pory, sportowcy z USA, którzy przybyli do Rio, byli entuzjastycznie nastawieni do miasta.Większość z nich otrzymała instrukcje zachowania przed Igrzyskami w orientacji jednodniowej, która odbyła się w centrum Houston. Oprócz mierzenia na ceremonię otwarcia ceremonii i innego sprzętu ze sponsorów korporacyjnych USOC, dostali oni ostatnie lekcje na temat tego, co powiedzieć i jak nie narzekać podczas pobytu w Rio.

Urzędnicy amerykańscy mogą mieć tylko nadzieję, że słuchałem.