Wspaniała wydajność Dojrzałe wystarcza na szóstym miejscu, wygrał słoweńskiej Prevc

przedstawiciel Czech Jan Matura zajął szóste w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Austrii Tauplitz zdobył najlepszy wynik w tym sezonie.Po raz pierwszy w karierze wygrał słoweńskiej Peter Prevc wobec skoczka krajowej Gregorem Schlierenzauerem, zajął trzecie zwycięzca miejsce w sobotnim wyścigu Japoński Noriaki Kasai.

Matura w tym sezonie, podobnie jak rok temu, złamał słabe wyniki w Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa gdzie zajął jedenaste, a następnie zaatakował elitarnej tuzin jeszcze w Bischofshofen (12) i sobotę w Tauplitz, gdzie zajął trzynaste.

Dziś pierwszy raz w dziesiątkach i nagrał najlepszy wynik od zeszłorocznego wyścigu w SP roku w lutym w Harrachovie, gdzie był dwa razy na podium.

Dzisiejsze kwalifikacyjna Matura nawet zdobył ponad 203 metrów lotu, a także w wyścigu pokazał, że jego forma idzie w górę na co dzień.W pierwszej rundzie, skoczył 183 metrów i był piąty.

Chociaż drugi spróbować poprawić poleciał 186,5 metrów, jedna pozycja pion. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przeniósł się do miejsca, w dwudziestym szóstym.

“Jeszcze wczoraj mówił mi go tutaj, że rampa wyboista powodując kłopoty, i tak było dziś. Istnieją dwie dziury, rzucił się wokół mnie, jak z drugiej strony, “powiedział CTK Matura. Jego skoki, że nie były idealne. “Ale jeśli chodzi o najwyższej wydajności, nawet błędy można zrobić dobry wynik, rok temu kocham wiedzieć, jak zachowywać się w locie”, powiedział.

Przed sezonem dokładnie tak, jak wyobrażał sobie jej przebieg. “Cieszę się, że potwierdza to, co mam nadzieję.Jeśli tak się stanie, więc chłodzony schowek jest blisko, “powiedział. Wyniki mu zagwarantować obecnie udział w wyścigu na Mistrzostwach Świata w latach, w połowie marca w Harrachovie.” Więc jestem spokojny, jestem bardzo zadowolony, “radował Matura.

po słabe wyniki w ostatnich wyścigach, tym razem umiejętnie oddelegowany Jakub Janda, który był szósty po pierwszej serii na 183,5 m. po raz drugi do tej pory, skoki (170) i ​​był siedemnasty.

najlepsza pozycja startowa w drugiej rundzie był Simon Ammann ze Szwajcarii, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem. Prevc dwadzieścia jeden skoczył 198 metrów i dostał zwycięstwo po dwóch drugich miejsc w dwóch ostatnich wyścigach. na schodach było jeszcze pięć razy.Czterdzieści jeden lat Kasai, od soboty najstarszy zwycięzca wyścigu SP, dostał do pozycji brązu Dzięki drugiej rundzie i wydajności 201 metrów.

Antonin Hajek skończył dwadzieścia drugie miejsce, Lukas Hlava zdobył się na pozycji 29. W pierwszej rundzie padł čestmír kožíšek, który wziął 37 miejsce. W kwalifikacjach Borek Sedlak.