Z archiwum, 24 listopada 1977: Niezrównany Dixie Dean

Są starzy zwolennicy Evertonu, którzy wciąż przysięgają na grobowiec mamu, że to prawda: zdarzyło się to pod koniec lat dwudziestych, rano, przed meczem derby z przerażonymi Czerwonymi z Anfield. Dixie Dean, dumna z Evertonu i najlepsza nagroda piłki, która kiedykolwiek żyła, szła ulicą Victoria Street w Liverpoolu. Na chodniku naprzeciwko przechadzał niezrównanego bramkarza Liverpoolu, Elisha Scott. Dean kiwnął głową swojemu staremu wrogowi, gdy minęli – Scott instynktownie zanurkował przed sklepem ze szklaną szybą!

Tego nie przypomina Dixie Dean.Ale jak zawsze z nim jedna przędza wzbudza prawdziwą pamięć. “Jakiś bramkarz, z jakim widziałem, z czystej intuicji i zdolności i zwinności”, Leesh Scott był najlepszy. “Wieczorem przed każdą grą derbową, mówi Dean, wyśle ​​do Scottu butelkę aspiryny z nutą:” Zdobądź Pewnie spać dzisiaj, bo będę na ciebie jutro – Bill Dean.

Wciąż wolałby się nazywać Billem. Po raz pierwszy znany jako Dixie przez Tranmere zwolenników w swoim pierwszym sezonie League w 1924 roku. W ich niewinności myśleli, że jego czarna mopa i brunatna skóra przebiegły dobrze i kochając z głębokim południem Ameryki.Z pewnością żaden skrawek nazwiskiem Dean na całym świecie nie uciekł przed prefiksem Dixie.

Dean był odpowiedzialny za wynalezienie “Dixie”. Można by również powiedzieć, że wymyślił punktację. On jest jedynym mężczyzną, który zdobył 60 bramek w sezonie League – więcej niż większość zespołów zarządza dzisiaj. On jest jedynym mężczyzną, który zdobył 37 hat hat w karierze. W swoich pierwszych 198 meczach dla Evertonu wygrał 200 bramek, kolejny rekord wszech czasów. W ciągu zaledwie 12 sezonów strzelił 353 bramek, które pokonały Bloomera w 352 w 22 sezonach. Wymieniają strony z innych zapisów…W sumie zdobył 373 bramki w 502 meczach. Uświadomił sobie dobrze, że jest celem gry dla Anglii.W tej chwili Dean ma 70 lat. Jego legendarny prawy odcinek został amputowany w ubiegłym roku. Chodził wszędzie na wózku inwalidzkim. Wdowiec, żyje zadowolony ze swoją córką na Wirralu. Jego wielka radość polega na tym, aby skręcić w dół, aby obejrzeć jego 10-letnią wnuczkę na lekcjach jazdy konnej. To i jego nigdy nie stracili miłości do wyścigów konnych. Jego miesiąc miodowy w 1931 r. Obejmował dwutygodniowe zwiedzanie torów wyścigowych w Wielkiej Brytanii. Teraz, po południu telewizyjnym, przewody telefoniczne towarzyszą mu przekleństwa.

Mózg piłki nożnej ufa i tego rodzaju rzeczy.Kiedy to przeczytasz, będzie przygotowywał się, aby ich ubrać w korytarzach w fabryce Ellesmere Port Vauxhall, gdzie ma mówić dziś ze swoim wielkim, starym przyjacielem Joe Mercerem. Wielki facet, który kiedyś wyglądał jak Jack Dempsey, a teraz wygląda inaczej, niż stary aktor Mervyn Johns, ma styl platformy, mówią, że przypomina Jack Benny, wraz z ręcznymi histrionami i niemal tak dowcipnym.

Podobnie jak wiele nagrodzonych postaci, mówi, że miał udział w obronie ojcostwa Garnitury. Opowieść (którą oczywiście nie wierzę), którą obwieszcza w mówieniu, był taki w sądzie w Bristolu. Powiedział, że nigdy wcześniej nie widział kobiety w swoim życiu.Ale sędzia myślał inaczej po tym, jak babe zaczęła “kierować” piersi matki w sposób, w jaki Anglia skierował się do przodu. “Sprawa udowodniła, że ​​dam tę damę £ 10 za tydzień”, powiedział dziób. – To dobrze, panie – powiedział Dean z uznaniem. “I myślę, że byłbym przygotowany do wyścigów w bobie lub dwóch!”

Dean został zwrócony do swojego ukochanego Goodison w zeszłym tygodniu, aby rozpocząć swoją nową biografię. Autor, Nick Walsh, cywilny służący w Liverpoolu i entuzjasta piłki nożnej, zmarł nagle po zakończeniu jego wspaniałego, męskiego rękopisu. Koncentruje się przede wszystkim na piłce nożnej, oczywiście w tych 14 latach między pierwszą grą dla Tranmere a ostatnim w Notts County w 1938 roku.Cała chwała jest kroniką złotego sezonu dla Everton i Anglii.

Stare legendy z ręki w dół siedzą dobrze w twardej oprawie.Jak nauczył się kopać z obu stóp podczas pierwszej pracy w szopie kolejowej Wirral, która była tak porażona szczurami, że nocni robotnicy zaczęli rywalizować o raz pierwszy uderzając o ścianę: najpierw wygrałeś, jeśli tylko Złamał ich plecami: Dean zwykle wygrał…

Jak zazdrosny Charlie Buchan był jedynym piłkarzem w 22 roku, który nie potrząsnąłby ręką po swoim 60-tym celu w 1928 roku…Jak on prawie pokonał kierownika obozu w Pathe News, który próbował zmusić go do pierwszego występu w filmie…Jak on tak hojnie przyjął młodego Tom Lawton do Goodison w 1937 roku: “Młody chłopak, wiem, że przyszedłeś, by zabrać moje miejsce – więc mogę cię nauczyć “A on zrobił – a Lawton stał się drugim najlepszym nagłówkiem w historii…

Przez długi czas prowadził słynny pub Chester” The Dublin Packet “, który odwiedził cały świat i jego żona, aby zobaczyć legendę We własnym czasie lunchu.Jego ostatnią robotą była nocna służba bezpieczeństwa. Odszedł na emeryturę w wieku 65 lat. W końcu swojej kariery zarabiał 8 funtów tygodniowo w zimie, 6 funtów latem. Kiedy wygrał Puchar Anglii w Everton w 1933 roku, jego premia wynosiła mniej niż 30 funtów. Kiedy grał w Anglii, miał wybór pamiątkowego medalu lub 6 funtów. Ale nic nie szkodzi zarobkom współczesnych graczy. Powiedział tylko: “Po prostu nie widzę, jak potrafią trafić w tych dywanikowych kapcie, jakie noszą w dzisiejszych czasach”. To “połowa bramkarza nie jest tak stara” Leesh Scott “.